Wpis z mikrobloga

Jestem zła. Jestem zła na ludzi którzy bezmyślnie robią sobie dzieci. Nie wiem, może to zazdrość, ze sama nie mam odwagi na kolejne dziecko mając już jedno niepełnosprawne, albo po prostu zal mi tych dzieci, kolejne warzywa wydalane na świat z nadzieja, ze kolejne będzie zdrowe…
Była nauczycielka mojego bombelka wysłała mi link do zbiórki na byłego kolegę z klasy i jego rodzeństwo, cała trójka niepełnosprawna i uwaga… kolejne w drodze, Oczywiscie chore. Jakoś mi się słabo zrobiło czytając zbiórkę, No bo jak to tak, trójka chora i na kolejne ludzie się decydują.. i pyk zbiórka. Sorry za #gorzkiezale ale musiałam to z siebie wyrzucić. #antynatalizm #zalesie
  • 28
@Haerbin: różnie to bywa. Siostra ma jedno dziecko niepełnosprawne i chore chyba na wszystko, a drugie totalnie zdrowe. Starają się o trzecie i wjeżdżają już wszystkie badania, łącznie z dna etc.
@Haerbin: To nie jest pierwszy raz, jak słyszę podobną historię. To mrozi krew w żyłach.
Jednym z powodów, dla których kobiety sobie to robią, to hormony, które są wydzielane i od których kobieta potrafi się uzależnić. Bodaj te w trakcie ciąży, ale po wiadomo, że też się wydzielają i mają za zadanie otoczenie opieką potomstwa. Nawet jest udowodnione, że rodzicom po urodzeniu dziecka spada IQ.
@Haerbin: obserwuje na Instagramie właśnie taką matkę, z ciekawości dosłownie bo nawet nie mam współczucia do takich rodziców bezmyślnych. Pierwsze w #!$%@? chore leżące warzywko, kontakt beznadziejny-choroba genetyczna, drugie chodzi-ale jak na 3/4 latka ograniczona mowa, ggluche itd -choroby genetyczne. I ponad rok temu zrobiona trzecia córka (jak nic z myślą zeby opiekowała się się niepełnosprawnymi, bo nie widzę innego rozwiązania) - szkoda gadać jak wiele chorób genetycznych posiada:( na pewno
@editores: Chyba tylko to.
Socjal za opiekę, bo jak inaczej to wytłumaczyć?
Strach teraz płodzić potomka z obawy, że urodzi się niepełnosprawny.
To tragedia dla dziecka i rodziców oraz świadomość, co z nim będzie, kiedy rodziców braknie.