Wpis z mikrobloga

Nowy minister obrony Ukrainy 37-letni generał Budanow nosi naszywkę z godłem Ukrainy w czerwono-czarnych barwach ludobójczej OUN-UPA - ludobójców, którzy wymordowali od 100 do 250 tysięcy Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. To tak jakby niemiecki minister nosił na ramieniu naszywkę ze swastyką.
#polska #ukraina #historia #ciekawostki #iiwojnaswiatowa
H.....s - Nowy minister obrony Ukrainy 37-letni generał Budanow nosi naszywkę z godłe...

źródło: naszywkaounupa

Pobierz
  • 68
@HerlockSholmes: W latach 36-45 rosjanie wymordowali ponad milion polaków (licząc tych których porwano na syberie/gułagów i którzy zmarli zimna, głodu i niewolniczej pracy), miliony skrzywdzili a później okupowali kraj przez ponad 40 lat a jakoś flaga związku radzieckiego nie jest nigdzie zakazana. Podkreślny, rosjanie uważają się za spadkobierców USSR - ich obecna flaga również nie jest zakazana.

Obecna ukraina, przynajmniej formalnie, systemowo - nie podziela poglądów OUN-UPA, a symbole czy naszywki
widzisz, różnica między nami jest taka, że ja opieram się na faktach, a ty jedynie na wyzwiskach i braku jakichkolwiek argumentów


@HerlockSholmes: Twoje fakty są do dupy. Ja sam znajdę przykłady, gdzie żołnierze ukraińscy mają symbole UPA, ale ty napisałeś wpis z przypadkiem, w którym jest regularny tryzub z barwami odmiennymi od UPA, co ci już wyżej wskazano.
Przypomnę tylko, że w tych latach nie było Rosji tylko Związek Radziecki, w którego skład wchodzili UKRAIŃCY i są tak samo odpowiedzialni za tamte mordy co Rosjanie, Litwini itd.


@Bryk: Co za onucowski argument. To w takim razie nie powinniśmy winić Niemców za II WŚ i wołać od nich reparacji, bo przecież rządził nimi Austriak i to Austria jest za to odpowiedzialna. A Katyń to wina Gruzji, bo Stalin był Gruzinem.
W latach 36-45 rosjanie wymordowali ponad milion polaków (licząc tych których porwano na syberie/gułagów i którzy zmarli zimna, głodu i niewolniczej pracy),


@TrudnyMinus:

Spokojnie, zaraz znajdą się tacy którzy będą twierdzić, że UPA wymordowało tyle samo. Już zresztą strzelają liczbami z dupy jak tu.

którzy wymordowali od 100 do 250 tysięcy Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej


@HerlockSholmes: