Wpis z mikrobloga

Dawałem im szanse. Byłem pozytywnie nastawiony do nowego UI, ale już mam dość.

Jak możecie wypuszczać produkt z tyloma błędami i testować go na użytkownikach? Jeszcze bym zrozumiał gdyby było mega duże parcie na to i już przygotowany plan szybkiej naprawy. Wtedy Ok, wypuszczacie MVP i później mamy solidna bazę do dodawania nowych funkcjonalności.

Powinniście wiedzieć, ze największym plusem wykopu zawsze była dyskusja użytkowników (nie zawsze merytoryczna, ale jednak). Teraz ta dyskusja jest praktycznie nie możliwa:

1) powiadomienia nie prowadzą do wątku/wiadomości - to podstawowa funkcjonalność która nie działa
2) brak kaskadowych komentarzy - czytanie watku w którym wypowiada się więcej użytkowników jest praktycznie nieczytelne
3) paginacja w dzisiejszych czasach to zbrodnia - a już szczególnie na komentarzach
4) w profilu nie widać swojej aktywności
5) ukrywanie tych śmiesznych głównych kategorii to jakiś żart. Na cholerę mam je widzieć jak 80% z nich wg mnie nie interesuje. Skasujcie ten shit
6) twierdzicie ze portal był przestarzały - gratuluje wyboru technologicznego bo teraz wszystko po prostu zapierdziela (sarkazm)

#wykop20 #wykopchangelog
  • 119
  • Odpowiedz
Przecież sam napisałem o "wersji beta". A właśnie do takiej wprowadza się zmiany, często na podstawie opinii użytkowników.


@paramyksowiroza: No właśnie o becie napisałeś Ty. W którym miejscu widzisz, żeby administracja poinformowała, że korzystamy z wersja beta? To nie miała być wersja beta. Wersja beta z założenia służy do testowania ZANIM zostanie wypuszczona na produkcję i zastąpi obecnie działającą wersję stabilną. Wersję beta można udostępnić publicznie do testów ale wówczas ma
  • Odpowiedz
: niczego takiego nie powiedzieli


@paul772: Przecież nigidze nie napisałem, że "oni" coś powiedzieli. Przeczytaj może uważnie to co napisałem
  • Odpowiedz
wolę nastawienie polegające na wypuszczeniu bety i dialog z użytkownikami, niż "macie nowy portal, nie zrobimy już nic więcej"


@paramyksowiroza: to by było fajne gdyby portal od początku był dopracowany, a nie w momencie gdy dali z siebie całe 30%. Teraz dociągnięcie do 100% - o ile w ogóle coś takiego jest możliwe w nowej wersji - potrwa miesiące, jeżeli nie lata. W międzyczasie masz odpływ użytkowników na takim poziomie że
  • Odpowiedz
@wykop: sry, ale po 13 latach spędzonych z wami, solidnie mnie zniechęciliście do spędzania tu czasu. Od nowego UI, na wykopie spędzam nie więcej niż kilka minut w ciągu dnia, bo wygląd i jego użytkowanie to jakiś dramat.
  • Odpowiedz
1) powiadomienia nie prowadzą do wątku/wiadomości - to podstawowa funkcjonalność która nie działa


To działa, ale to jest zrobione nieintuicyjnie - musisz kliknąć w "komentarz", żeby przejść do odpowiedzi.
Do UX-ów i testerów z wykopu (o ile tacy istnieją, bo mam wątpliwości), po ch.u.j mi link do samego znaleziska w powiadomieniu? Wystarczy opis znaleziska, a link powinien prowadzić do komentarza/odpowiedzi.

2) brak kaskadowych komentarzy - czytanie watku w którym wypowiada się więcej
  • Odpowiedz
@malkuth:
Oj tam, oj tam. Nowy wykop nie jest taki zły...
Dzięki poprawkom spędzam tutaj o 75% czasu mniej, mając go więcej dla swojej rodziny... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
serio, ta paginacja to jest dramat. To już lepszy byłby button z doładowywaniem komentarzy


@Vosemite: Tak, mamy sygnały od Was aby to zmienić. Wprowadziliśmy to na listę zadań, wrócimy z propozycję rozwiązania.
  • Odpowiedz
wolę nastawienie polegające na wypuszczeniu bety i dialog z użytkownikami


@paramyksowiroza: daj spokój, oni to wypuścili w tej formie nie dlatego, że chcą opinii userów tylko dlatego, że im userzy robili orlenowy shitstorm od kilku dni, który nie chciał sam wygasnąć i trzeba było jakoś zmienić temat.
  • Odpowiedz
@malkuth: Oj tam, już nie narzekaj. Ja uważam, że Pan Białek powinien dostać medal za zasługi dla kraju, bo jednym prostym ruchem prawdopodobnie ocalił tysiące młodych polskich mężczyzn od przegrywu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
3) paginacja w dzisiejszych czasach to zbrodnia - a już szczególnie na komentarzach


@malkuth: ale więcej stron = więcej odsłon = białek może więcej oferować za reklamę. Te gównozmiany nie są bez powodu.
  • Odpowiedz
@malkuth: @paramyksowiroza nie oszukujmy się ale zostaliśmy potraktowani wszyscy kompletnie bez szacunku, a ci którzy bronią teraz wykopu, że "ojj ale przecież poprawiają to, dopiero dwa tygodnie minęły od aktualizacji, przecież naprawią" to dla mnie ludzie co chyba mają jakiś syndrom sztokholmski xD wam by można w twarz pluć i mówić, że to deszcz. Szanujcie się ludzie trochę bo nas przecież wykop ruchał i rucha na każdym kroku, banowanie za byle
  • Odpowiedz
@paramyksowiroza
co to jest? syndrom sztokholmski? xD

dialog z użytkownikami spoko, ale wykop rzucił na produkcję kompletnie niedorobiony produkt, przecież to niepoważne. są właścicielami poprzedniej wersji i mają wgląd do wszystkiego, co za problem skopiować funkcjonalność i dopiero wtedy nanosić poprawki? Poza tym nie wiem czy zauważyłeś, ale sporo funkcjonalności i kontroli użytkownika zostało zabrane. nie wspominając o tym, że bez uprzedzenia odcięto ludzi od API xD

nie, musiał być jakiś inny
  • Odpowiedz
Wprowadziliśmy to na listę zadań, wrócimy z propozycję rozwiązania.


@wykop:
- ej michał, userzy chcą żeby nie było paginacji.
- do zrób taska w jirze, dodaj do backloga i zespół się tym zajmie.
Tydzień później PO na groomingu:
- co? wyłączyć paginację? Bez sensu, nie po to ją najpierw robiliśmy 3 lata żeby teraz wyłącząć. Ej lead, w ogóle na ile byś to wycenił tak pi razy oko?
- ło panie,
  • Odpowiedz
@malkuth: Pomimo chęci, ja naprawdę nie wiem jak tu szukać swoich treści, odpowiedzi.
Wiem, że zawsze jest narzekanie jak jakiś portal zmienia wygląd, bo tak zawsze było. Czy to epuls, NK, YT czy FB. Wiem też, że ludzie się do tego z czasem przyzwyczajają, ale to musi działać. A tu po prostu nie działa. Ktoś mi odpowiedział, a mam szukać w całym wpisie po kolei gdzie to było, bo nie przenosi
  • Odpowiedz