Wpis z mikrobloga

Dawałem im szanse. Byłem pozytywnie nastawiony do nowego UI, ale już mam dość.

Jak możecie wypuszczać produkt z tyloma błędami i testować go na użytkownikach? Jeszcze bym zrozumiał gdyby było mega duże parcie na to i już przygotowany plan szybkiej naprawy. Wtedy Ok, wypuszczacie MVP i później mamy solidna bazę do dodawania nowych funkcjonalności.

Powinniście wiedzieć, ze największym plusem wykopu zawsze była dyskusja użytkowników (nie zawsze merytoryczna, ale jednak). Teraz ta dyskusja jest praktycznie nie możliwa:

1) powiadomienia nie prowadzą do wątku/wiadomości - to podstawowa funkcjonalność która nie działa
2) brak kaskadowych komentarzy - czytanie watku w którym wypowiada się więcej użytkowników jest praktycznie nieczytelne
3) paginacja w dzisiejszych czasach to zbrodnia - a już szczególnie na komentarzach
4) w profilu nie widać swojej aktywności
5) ukrywanie tych śmiesznych głównych kategorii to jakiś żart. Na cholerę mam je widzieć jak 80% z nich wg mnie nie interesuje. Skasujcie ten shit
6) twierdzicie ze portal był przestarzały - gratuluje wyboru technologicznego bo teraz wszystko po prostu zapierdziela (sarkazm)

#wykop20 #wykopchangelog
  • 119
A to powinno być wyraźnie zaznaczone, gdyby udostępnili nam nieukończoną wersję beta, nie sądzisz?


@1tn00pr: Przecież czegokolwiek by nie zrobili, to i tak by oberwali.
Gdyby zamiast "napiszcie co się Wam podoba" napisali "a teraz wytknijcie nam błędy" to zaraz byłby wrzask, że robią sobie z użytkowników darmowych testerów.

Wersja beta z założenia służy do testowania ZANIM zostanie wypuszczona na produkcję i zastąpi obecnie działającą wersję stabilną. Wersję beta można udostępnić
@paramyksowiroza:

Wiesz, nie chcę ich specjalnie bronić, ale wolę nastawienie polegające na wypuszczeniu bety i dialog z użytkownikami, niż "macie nowy portal, nie zrobimy już nic więcej".

A ten dialog widzę. Zmiany są wprowadzane, może w bólach, ale są.


Są tylko dlatego, że białek zauwazyl znaczny spadek aktywności, a co za tym idzie widmo wiekszych zarobkow, wiec bylby głupi jakby nic z tym nie zrobil. Wczesniej mial wyebane na uzytkowników. Na
@aarahon: no to przecież normalne, że jak wchodzisz przez kategori i chcesz wrócić na "czystą" główną stronę to musisz wyjść z kategorii. Jak wchodzisz gdzieś przez daną kategorię to zmienia Ci się kontekst strony. Dla mnie jest to mega wygodne, bo jak che sobie przejrzeć wykop tylko na przkład w kontekscie informacji z ukrainny to sobie wchodze w kategorie Ukraina i latam po wykopie. Poza tym jak chcesz wyjść z kategorii
@paramyksowiroza:

OK, kiedy ostatnio widziałeś taką aktywność kont administratorów jak pod postami wykopu informującego o zmianach w portalu?


@paramyksowiroza: A dlaczego nie bylo tego dialogu wczesniej, tylko dopiero wtedy gdy zaczela im sie dupa palić? Piszesz tak jakby oni ci robili dobrze, a oni na tym zarabiają zebys chcial tu siedzieć, wiec musza reagować na znaczący spadek aktywności
ta paginacja komentarzy (musiałem googlować xD)
To jest dramat #!$%@?, dwa że jak dostaniesz powiadomienie to cię nie przenosi do tego komentarza ani do twojego ani nawet na odpowiednią stronę i sobie szukaj #!$%@? jego mać. Jak tego nie zmienią ten portal zemrze bo to uniemożliwia dyskusję.
Najlepsze rozwiązanie ma reddit gdzie na linach masz wszystko spuszczone, klikasz w linkę i wszystko się zwija i można sobie pozwijać albo odpowiedź do odpowiedzi
@malkuth: z większością się zgadzam oprócz 3) Paginacja to nie zbrodnia, normalna praktyka, która ma swoje miejsce tak jak endless scroll. Ma swoje plusy i minusy, czasami decyzje o użyciu paginacji wymusza np. design API, więc na pewno jakies decyzje projektowe za tym stoją
powiadomienia nie prowadzą do wątku/wiadomości - to podstawowa funkcjonalność która nie działa


@malkuth: to DZIAŁA, SERIO
Dzis przypadkiem odkryłem.

Aby powiadomienie wysłało cię gdzie trzeba musisz kliknąć na "white space" na około a nie na tekst z nazwa wątku.

Bez sensu, ale dziala
@piesprzewodnik xD to designujesz API w taki sposób by było to możliwe, raczej stoi za tym niekompetencja aniżeli sensowne decyzje

@paramyksowiroza nie potrzeba synchronizacji do wyłapania większości błędów które zgłaszają użytkownicy od momentu releasu tej wersji, wystarczy prosty sandbox. twoje argumenty mialyby sens gdybyś przypomniał sobie, że żadne wdrożenie do tej pory nie wywołało tak negatywnego odzewu jak teraz, bo kiedys to była kwestia przyzwyczajenia, dziś natomiast zrobili kompletny downgrade serwisu na
Ale NIE ZAWSZE da się po prostu postawić betę na subdomenie, bo nie zawsze da się w normalny sposób ogarnąć synchronizację danych jeśli są zapisywane w różnych koncepcjach strukturalnych.


@paramyksowiroza: jeśli się nie da, to albo stawia się tylko wersję poglądową albo się tego nie robi i tyle. Beta testy nie muszą być publiczne i dostępne dla wszystkich. Ba, Białek sam się przecież przyznał, że wewnętrzne beta testy miały miejsce i
@paul772: na ios cytowanie nie działa ani poprzez zaznaczenie tekstu i kliknięcie odpowiedz ani poprzez formatowanie tekstu bo... nie ma takiego guzika, a @wykop nie ma ochoty odpowiedzieć w tym temacie więc zapewne sprawa problemów na ios jest zlewa a i ogólnie urządzeń mobilnych bo nawet nie są w stanie wstawić dzwoneczek na górnym pasku.
@1tn00pr: pozwól, że odwołam się do pewnej analogii.
Wyobraź sobie, że masz dziecko. Takie niezbyt grzeczne dziecko. No i pewnego dnia to dziecko jest grzeczne przez cały dzień.
Pochwalisz je, czy zaczniesz mu suszyć głowę, że wczoraj zachowywało się jak dziki zwierz?

Wyobraź sobie, że masz pracownika. Takie niezbyt przykładającego się do pracy. No i pewnego dnia ten pracownik staje się tytanem pracy.
Pochwalisz go, czy zaczniesz mu suszyć głowę, że
  • 0
@januszdoe: istotnie ta funkcjonalność ma sens, ale tylko wtedy gdy mogę używać swoich kategorii. Kategorie predefiniowane powinno dać się skasować lub całkowicie ukryć (a nie przy użyciu „zwiń”)
@piesprzewodnik: równie dobrze mógłbym to napisać o twoim komentarzu, daj znać co w tym co napisałem jest nieprawidłowego, bo "deweloperem" faktycznie nie jestem, ale programistą webu z kilkunastoletnim doświadczeniem owszem