Wpis z mikrobloga

Wysoka inflacja, niskie zarobki, upośledzona opieka zdrowotna, brak transportu zbiorowego ze wsi do miast, milion innych problemów
PiS bohatersko daje wszystkim madkom czwartoklasistów po laptoku, za co zapłacimy łącznie 760 milionów złotych
XD
A 500+ to nie miały być dodatkowe pieniądze na dzieci? Przez 10 lat nie dało się odkładać na tego laptopa po 20 zł miesięcznie?

#bekazpisu #patologiazewsi #pis #gorzkiezale #zalesie
  • 85
@Shatter: dokładnie 500+, do tego wyprawki we wrześniu, jak rodzic pracuje w miarę porządnej firmie, to dostają bony z pracy na wyprawkę dla dzieci.
760mln #!$%@? ile to hajsu by pomóc dzieciom w formie pomocy np. psychologicznej, czy porady dietetycznej, stomatologicznej.

Najlepiej, że opozycja jest tak słaba, ze tylko krytykuje PiS, ale nie wskazuje nowych lepszych dróg i rozwiązań...
@CudMalina @Shatter: U mnie w pracy rok temu kobieta chwaliła się że jak były zdalne to zgłosiła do szkoły że jej syn nie jest w stanie w nich uczestniczyć bo nie mają w domu komputera, po czym zaśmiała się że ma swojego laptopa, ale jak szkoła wymaga, to niech dają XD Swojego przecież nie będzie udostępniać. W tej szkole udostępniali je dla biednych dzieci i faktycznie go dostała mimo że biedni
@Shatter
wyjdzie jakieś 2k na lapka i to bez vatu czyli realnie 2.5k a znając życie dzieciaki dostaną lapka o wartości 1-1.5k a reszta się elegancko rozejdzie ( ͡º ͜ʖ͡º)

tak na dobrą sprawę gówniakom do nauki wystarczyłoby coś takiego
https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/acer-aspire-3-a315-15-6-intel-celeron-n3350-4gb-ram-128gb-dysk-win10.bhtml

ale coś czuję że firma szwagra wuja ministra infrastruktury już składa dzieciakom laptopy po taniości ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Shatter: kasę z KPO można przeznaczyć, tylko na te cele na które zgodziła się Komisja Europejska
czy super (?) jeśli chodzi o porównanie do tych z czasów poprzednich rządów, to można o nich tak powiedzieć
@Shatter: ja już wiem i rozumiem że dla mnie drogą już nie jest praca zdalna w tym kraju, tylko praca zdalna w kraju droższym z lepszą służbą zdrowia i lepszym rządem jak polska, lub w innym kierunku tańszym jak polska. Tu mi serce pękło i nie wiem czy chce być polakiem dalej, chyba nie chcę. Polska jett dla mnie jak każdy inny kraj, nie czuje przywiązania do tego kraju. Czuję stres
@Toniejawtedy: Ja uważam za winnych wspierania systemu i wzrostu inflacji wszystkich którzy piją piwo , palą papierosy, tankują na stacji. Można tego nie robić i dorzucać się akcyzą do socjalu. Można też ograniczyć konsumpcję i wiele innych.
Może masz babcię która pobiera 13 i 14?
Może pobierasz rentę, opiekuńcze?
Może studiujesz?

Telewizja i media zrobiły nam papkę z mózgu. Wystarczy kilka programów i ja albo Ty znajdziemy się w takiej grupie.
@Shatter: kancelaria Morawieckiego rocznie #!$%@? ponad 800 mln złotych kiedy wcześniej wystarczyło 160 mln. Wiec co tam jakieś laptopy dla dzieci. Gdyby uszczelnili system podatkowy dla dużych koncernów to już by się znalazły pieniądze a tak na przykład Orange rocznie płaci do skarbu państwa 0.004% podatku bo 99.996% dochodu to opłata za korzystanie z logotypu xD ich przychód za rok 2022 to 60.3 mld złotych. Dla porównania zwykły przedsiębiorca musi płacić
@kieubonson: oni tak nadskakują na rodziców bo pewnie sami się wywodzą z takiego środowiska gdzie dzieci 5 i ważne żeby było na wódkę i fajki. Oni to wynoszą z domu do internetu w tym przypadku. Po prostu prymitywy.
@smyl:

ale masz jakieś dane na to, że matki częściej głosują na PiS, niż reszta społeczeństwa, czy tak sobie każualowo obrażasz?

Obrażam, gdzie konkretnie? Jeżeli ktoś głosuje na PiS przez dodatki socjalne to niszczy przyszłość swoich dzieci. Odróżniasz fakt od obrażania?

A czy więcej matek głosuje niż w reszcie społeczeństwa. Nie mam konkretnych danych ale czy ty sugerujesz, że nie mogę potępiać takiego zachowania dopóki nie będą przodującą grupa społeczną w
PiS bohatersko daje wszystkim madkom czwartoklasistów po laptoku, za co zapłacimy łącznie 760 milionów złotych


@Shatter: Najgorsze, że spełnienie kamienia milowego C14G KPO pis reklamuje jako własny pomysł i media już chwyciły baita.
Z jakiej racji nazywasz je madkami? Przestańcie w końcu obrażać rodziców tylko dlatego że rząd rozdaje publiczne pieniądze.


@CudMalina: dlatego że te madki zagłosowały na pis i zgotowały nam ten los.
@Shatter:
apropo, jak ktoś jest biedny ale chce taniego laptopa dla gówniarza do grania (bo #!$%@? nie do nauki xd ludzie przestańcie się oszukiwać), to za kilka stów może sobie kupić poleasingowego biznesowego - wystarczy na darmowe gry na steamie (cs:go, tf2, dota)

https://amso.pl/pol_m_Produkty_Laptopy-poleasingowe_Seria-procesora_Intel-Core-i5-190.html

Zamiast tego wydamy prawie 1 mld na coś co i tak gównarzeria w większości #!$%@?, bo za darmo to niczyje