Wpis z mikrobloga

Wysoka inflacja, niskie zarobki, upośledzona opieka zdrowotna, brak transportu zbiorowego ze wsi do miast, milion innych problemów
PiS bohatersko daje wszystkim madkom czwartoklasistów po laptoku, za co zapłacimy łącznie 760 milionów złotych
XD
A 500+ to nie miały być dodatkowe pieniądze na dzieci? Przez 10 lat nie dało się odkładać na tego laptopa po 20 zł miesięcznie?

#bekazpisu #patologiazewsi #pis #gorzkiezale #zalesie
  • 85
upośledzona opieka zdrowotna


@Shatter: Mam ojca, który w skali Barthel ma 40 punktów. Na wolne miejsce w ZOLU musimy czekać ponad rok bez gwarancji, że się zwolni. Na opiekę pielęgniarską długoterminową też nie mamy co liczyć, bo nie ma komu.
Ale jak zapłacisz 3,5k miesięcznie to miejsce w zolu znajdzie się w ciągu 2/3 tygodni. Zależy od placówki. I na co te składki idą xD
@Shatter: no nie wiem, przecież chromebooka można już kupić za 300-400 zł, kolega takiego kupił. Nie pograsz na nim(może w H3 gdyby zainstalować Windowsa) ale do przeglądania internetu, dokumentów typu Word i Excel oraz oglądania filmików akurat. Czyli wszystko do czego taki komputer by miał służyć uczniowi. Ale czuję że musi polecieć tu srogi wał, pytanie tylko kto teraz przytuli ten hajs?
@Shatter: Właśnie to jest przykład po Twoim wpisie dlaczego PiS i inne instytucje tak nas głęboko dymają. Większe pretensję masz do tych matek niż do rządu a zmieni się władzą i platforma da i sld da . Byłeś na wyborach ostatnio? Ja byłem ale po rozmowach z moimi znajomymi to połowa nie była ale narzekają wszyscy.

Na budowie często są lustra z napisem "Osoba odpowiedzialna za Twoje bezpieczeństwo" Tak samo powinniśmy
@CudMalina:

Z jakiej racji nazywasz je madkami? Przestańcie w końcu obrażać rodziców tylko dlatego że rząd rozdaje publiczne pieniądze.

Rząd dlatego rozdaje,bo ktoś się daje tymi pieniędzmi przekupić. Może dlatego je tak nazywa?

@JanuszPDM

Właśnie to jest przykład po Twoim wpisie dlaczego PiS i inne instytucje tak nas głęboko dymają. Większe pretensję masz do tych matek niż do rządu

PiS dał 500+ bo wiedział, że kupi sobie tym głosy ludzi. I
@Shatter: jeszcze do niedawna, wszelkie pomoce socjalne, pomaganie w szkole było traktowane jako coś smutnego, bo ktoś ma trudna sywtucje, a teraz co? Pincet plus, dzięcioł plus, laptok plus, a kto nie bierze, to frajer jak ZA DARMO dajo.
Jesli się mylę, to mnie poprawcie, ale te laptopy to pewnie jakiś shit, który i tak będzie drugim lub trzecim komputerem w domu, ale kto tyle doł? No powiedz mi, kto tyla
@kieubonson: z jakiego powodu mam mieć jakiekolwiek szacunek do grup społecznych, które właśnie żerują na mojej pracy? w podatkach rocznie sponsoruję dziesiątki(a nawet setki obecnie) bombelków i innych pasożytów. ja sobie tej władzy nie wybrałem i nigdy na #!$%@?ów nie głosowałem. za parę miesięcy emeryci, "pińcetplusy" i każda namaszczona grupa społeczna pójdzie zagłosować wiadomo jak, a płacić będą tacy jak ja