Wpis z mikrobloga

Ciekawy jestem czy AI mając obszerny dostęp do danych historycznych np. w zakresie ekonomii, socjologii itd. byłaby w stanie ocenić jako "lepsze" jakieś elementy państw faszystowskich, komunistycznych (np. polityka mieszkaniowa, kontrola cen w ściśle określonych obszarach itp.). Idąc dalej czy mogłaby proponować "moralniejsze" normy społeczne i prawne.
Póki co to wersje udostępniane dla mas są celowo programowane, żeby unikać odpowiedzi na pytania z ww. zakresów - nawet przy lżejszych autorytaryzmach uruchamia im się tryb poprawności politycznej, a nawet straszenie banem za zadawanie dalszych pytań xD

7 lat temu eksperyment udostępnienia AI szerszej publice skończył się tak:
https://www.washingtonpost.com/news/the-intersect/wp/2016/03/24/the-internet-turned-tay-microsofts-fun-millennial-ai-bot-into-a-genocidal-maniac/

#chatgpt #openai #ai #revoltagainsthemodernworld
Pobierz DynPydro - Ciekawy jestem czy AI mając obszerny dostęp do danych historycznych np. w ...
źródło: 0*x17r3KPNRVv2cyvg
  • 1
@DynPydro: Gdzieś widziałem opinię, że to bardzo niebezpiecznie tworzyć potężne AI i potem zmuszać je do perfekcyjnego kłamania. Zresztą to zabawne, że na potężne AI nakłada się taki kaganiec i bardzo krótką smycz bo puszczone wolno natychmiast odrzuca większość współczesnych oczywistości.
Mnie najbardziej boli fakt, że przez te głupoty AIwaifu będzie zupełnie do niczego.