Wpis z mikrobloga

Jak mam światłowód #orange w mieszkaniu i bym zainstalował też w domku na działce samo gniazdko, bez abonamentu (mam już światłowód w skrzynce), to zabierając modem z mieszkania i wpinając się na działce miałbym te same usługi? Instalator w bloku mi taką bajkę opowiedział ostatnio - faktycznie to tak działa, że dostęp jest na urządzenie, bez względu na miejsce jego wpięcia do sieci?
#internet #swiatlowod #swiatlowody #komputery #technologia
  • 10
@Ranger: to by miało szansę powodzenia tylko jeśli obie lokalizacje były podłączone do tego samego PONa (wtedy dokładnie tak by to działało, jak piszesz), a jeśli mówimy o różnych adresach, to szansa na to jest zerowa.
@Jarek_P: @Cozzie @wigr @Ranger Jeśli zakładamy że jest to własna infrastruktura Orange (tylko o niej mam wiedzę się wypowiadać) a nie dzierżawiona to jak najbardziej nie będzie problemu tylko w tej drugiej lokalizacji musiałbyś mieć po prostu wykonany przyłącz i co najważniejsze być wpiętym do splitera.
@NH35: jeśli to będzie obiekt podłączony do innego olta, to bez pomocy obsługi, która go "przerzuci" w systemie przecież takie przenosiny nic nie dadzą.

PS: przyłącze, nie przyłącz, błagam... :)
@NH35: w GPONie? Od kiedy?
Tak było z CPE w DSLu, ale autentykacja ONT ciut inaczej wygląda. Nawet jeśli Orange ma na ponach ustawioną autoaktywację, to jeszcze zostaje przypisanie usług, a to się z automatu przecież nie dzieje
@NH35: cóż, ja co prawda nie znam konfiguracji stosowanej przez Orange, ale od ładnych paru lat zajmuję się zawodowo urządzeniami GPON, właśnie od strony zarządzania nimi i ich konfiguracji i też wiem swoje.