Wpis z mikrobloga

@Phallusimpudicus: No ale ze co? Problem? Ja tez nie mam zamiaru isc na sztucznie wyeskalowany konflikt, ktory nakrecaja tylko i wylacznie politycy i ci ktorzy na tym zarobia gruby hajs. Ludzie na calym swiecie chca pokoju a wojny wywoluja politycy i usa wraz z biznesmenami. Dziekuje ale ja popatrze na to z boku
@ExtraPensja: Rażąca hipokryzja - jak Ukraińcy walczą to dobrze, jak Polacy mieliby walczyć* to nienienie

*a prawdopodobnie będziemy - bo taki jest kurs PiS - czy ktoś kontestuje politykę PiS?

Nawet wejście w stan gotowości bojowej jest czymś ponad siły piwniczaków
@Phallusimpudicus: Lubisz sie bawic w wojne? Mam nadzieje ze bedziesz w pierwszym rzedzie podczas natarcia.

Jaka tu masz hipokryzje i gdzie? W dupie mam ukrow, a w #!$%@? mam ruskich. Maja problem na swoim podworku to niech sobie z nim radza a nie proboja wciagnac w wojne pol swiata. A wy wszyscy zatruci ta jankeska i ukrowska propaganda mam nadzieje ze oddacie zycie w nieswojej wojnie i bedzie ginac za wszystkie
@ExtraPensja:

W 1 kolejności powinniśmy walczyć z oszustami którzy udają polskich polityków, dopiero potem z innymi.

Walczyć za ojczyznę - tak.
Umierać w natarciu będąc uzbrojony w patyki (aby po wojnie można było sobie rozdzielić Polskę między swoimi kolesiami) - nie.
@Phallusimpudicus: Od dekad powtarza nam się na zachodzie że naród, państwo narodowe, nacjonalizm, patriotyzm utożsamianie się z własnymi przodkami to jest rasizm, zło i faszyzm, a religia sama z siebie zanikła w hedonistycznym i konsumpcyjnym świecie nowoczesności. Więc czemu miałbym walczyć za jakąś nieokreśloną grupę ludzi która jest mi całkowicie obca, nic mnie z nią nie łączy i nie ma dla mnie żadnej wartości?

Walczyć za ojczyznę - tak.

Jaką ojczyznę?