Wpis z mikrobloga

Ministerstwo zdrowia ustala minimalną pensję dla lekarza na 6tys złotych brutto na UOP.
Co robi szpital?
Oferuje 3,8tys na B2B w ramach szkolenia specjalizacyjnego xDDDDD

Ten kraj to jest pieprzony żart. Cwaniactwo, kombinatorstwo. Umowy zlecenia i kontrakty powinny byc usunięte, bo w tym kraju jak przymusem żadnej normalności się nie wprowadzi.

#prawo #polska #pis #zdrowie #szpital #praca #medycyna #lekarz
  • 53
@gracilis: moim zdaniem problemem nie jest to, że ustalili pensje, tylko to, że z jednej strony podnoszą wynagrodzenie(mimo wszystko wątpię, że któryś lekarz pracuje za tyle) a z drugiej nakładają dodatkowe koszta na szpital, ale znając życie stawki z nfztu pozostaną bez zmian.
Czyli szpitalu masz płacić więcej, ale my więcej nie damy.
I zrzuca wine na szpitale. tak samo samorządom kasę zabrali (reforma dochodowego), ale obciążeń nie odjęli.
Ten kraj to jest pieprzony żart.


@gracilis: no niestety, skoro "lekarze" rok po studiach żądają 150pln/h za dyżur na sorze, to trzeba ciąć koszty w innych miejscach.
@gracilis: smutne. Jeszcze bardziej smutne jest to, że przeciętny typek po 2msc kursu na C+E + wydanych 12k zł (z dofinansowaniami zazwyczaj duuużo mniej xD) zarabia 6k brutto w nieco ponad tydzień pracy.

Tak, wiem że moje wpisy są monotematyczne, ale odkąd zrobiłem C+E jestem pod wrażeniem jak łatwa jest ta praca i jak niewiele trzeba żeby zarabiać względnie dobre pieniądze.

Idąc dalej, kurs kompetencji zawodowych + wyrobienie licencji transportowej to
@zielonykrul: dobra prywatny gabinet to sobie może otworzyć tylko część specjalizacji, prywatnie to można sobie zrobić "zabieg" - usuwania pieprzyka może, potrzebujesz coś konkretnego musi być w szpitalu na NFZ


@bruuh: co ty chrzanisz, prywatnie to i Ci operacje serca mogą zrobić jak Cie stać dla przykładu, są prywatne szpitale przecież
nie wiem, podobno zarabiam miliony na NFZ, przecież można #!$%@?ć 300h dyżurów xD


@gracilis: nie rozumiem narzekania - 8 godzin w szpitalu gdzie ludzie będą dawać Ci koperty żeby ich bliscy mieli robione JAKIEKOLWIEK badania żeby nie umarli tak jak zawsze umiera się na NFZ, potem fajrant i cyk na prywatę na 3 godzinki min 300zł/10min wizytę.

Nie robienie min 30k miesięcznie jako lekarz w Polsce to oznaka niezaradności.
@gracilis: to nie wynika po prostu z niskiego budżetu na NFZ? W sensie ze szpital nie ma nawet jak zapłacić tych minimalnych 6k brutto na UOP. To co piszesz to jest jedna strona barykady bo ja po drugiej też widzę prywatne gabinety w specjalizacjach które nie wymagają dużej ilości sprzętu, robienie maratonów 15 minut jeden pacjent / 300zł wizyta i prędko następny, klepanie recept w receptomatach itd.
Jestem ciekawy jak naprawdę
@mlodyernest: po pierwsze to do prywatnego gabinetu nie przychodzą wiecznie pacjenci co 15 minut przez 8 godzin dziennie 5 dni w tygodniu. Realnie jak ktoś jest ktoś z top wyszukiwarki to ma ludzi ale realnie reszta to nie.

Jeszcze dochodzi fakt, że do duzej czesci specjalizacji nie ma prywaty. Kardiochirurgii prywatnie? Anastezjolog prywatnie? Nefrolog, transplantolog,patomorfolog,chirurg ogólny,nefrolog,pediatra,radiolog? Zrobiłem kiedyś całą listę tych co w prywatnie nie obsługują bo nie ma klientów. Ludzie
@gracilis: to pewnie dlatego każdy lekarz podjeżdża pod szpital nowym BMW albo Volvo z salonu, co nie? może i macie małą podstawę, ale dodatki + dyżury i koperty, są bardzo grube
@gracilis: @sotilas @dziacha 7000 zł dostaje się na dzień dobry w korpo na stanowisku jakiegokolwiek specjalisty i czasami nie trzeba nawet studiów. XD Pieniądze włożone w edukację i czas, a czas to pieniądz i najcenniejszy surowiec, nie zwracają się. Serio, łatwiej iść być za granicę (co robią), albo zmienić branżę.
Cwaniactwo, kombinatorstwo. Umowy zlecenia i kontrakty powinny byc usunięte


@gracilis: Niby tak, ale co wtedy zrobi te 90% lekarzy, którzy są cwaniakami i kombinatorami na pseudo-kontraktach.
@gracilis: kontrakt to praktycznie jedyny sposób żeby płacić normalne podatki, ktoś lepiej zarabiający na UoP w Polsce jest praktycznie bardziej opodatkowany niż w Portugalii/Niemczech/UK
(około 65-70% przy 30k brutto/6,5k euro). Oczywiście nikt tych podatków nie obniży i nie zamierza obniżyć a wręcz rosną co rok, więc wypluj to i nie psiocz na kontrakty bo ja i wielu po prostu będziemy się musieli wyprowadzic z tego #!$%@?łka
@bruuh
moRRdo zastanów się ilu w życiu widziałeś biednych lekarzy. Lekarze oprócz podstawy 6k brutto na hop mają hajs za dyżuru itp. co prawda pracują bardzo dużo, ale uwierz mi, że zdecydowana większość zarabia adekwatnie do tego co robi i wie.
@LemonBlade: sporo jest relatywnie "biednych" jak pracują tylko na swoim etacie (czyli tak jak 99% ludzi w tym kraju), jak któryś lekarz buduje trzeci dom i pod szpital podjeżdża BMW to możesz być pewny że #!$%@? bardziej niż ty i twoja rodzina będziecie przez dwa pokolenia
to co w telewizji ci wciskają to tylko mały % całości