Wpis z mikrobloga

Ministerstwo zdrowia ustala minimalną pensję dla lekarza na 6tys złotych brutto na UOP.
Co robi szpital?
Oferuje 3,8tys na B2B w ramach szkolenia specjalizacyjnego xDDDDD

Ten kraj to jest pieprzony żart. Cwaniactwo, kombinatorstwo. Umowy zlecenia i kontrakty powinny byc usunięte, bo w tym kraju jak przymusem żadnej normalności się nie wprowadzi.

#prawo #polska #pis #zdrowie #szpital #praca #medycyna #lekarz
  • 53
@gracilis: moim zdaniem problemem nie jest to, że ustalili pensje, tylko to, że z jednej strony podnoszą wynagrodzenie(mimo wszystko wątpię, że któryś lekarz pracuje za tyle) a z drugiej nakładają dodatkowe koszta na szpital, ale znając życie stawki z nfztu pozostaną bez zmian.
Czyli szpitalu masz płacić więcej, ale my więcej nie damy.
I zrzuca wine na szpitale. tak samo samorządom kasę zabrali (reforma dochodowego), ale obciążeń nie odjęli.
Ten kraj to jest pieprzony żart.


@gracilis: no niestety, skoro "lekarze" rok po studiach żądają 150pln/h za dyżur na sorze, to trzeba ciąć koszty w innych miejscach.
@gracilis: smutne. Jeszcze bardziej smutne jest to, że przeciętny typek po 2msc kursu na C+E + wydanych 12k zł (z dofinansowaniami zazwyczaj duuużo mniej xD) zarabia 6k brutto w nieco ponad tydzień pracy.

Tak, wiem że moje wpisy są monotematyczne, ale odkąd zrobiłem C+E jestem pod wrażeniem jak łatwa jest ta praca i jak niewiele trzeba żeby zarabiać względnie dobre pieniądze.

Idąc dalej, kurs kompetencji zawodowych + wyrobienie licencji transportowej to
@zielonykrul: dobra prywatny gabinet to sobie może otworzyć tylko część specjalizacji, prywatnie to można sobie zrobić "zabieg" - usuwania pieprzyka może, potrzebujesz coś konkretnego musi być w szpitalu na NFZ


@bruuh: co ty chrzanisz, prywatnie to i Ci operacje serca mogą zrobić jak Cie stać dla przykładu, są prywatne szpitale przecież