Wpis z mikrobloga

@kamilukamilu: Jestem właścicielem pralko suszarki.

Tak, jak już chcesz takie coś kupić i masz wystarczająco $$$, to z pompą ciepła. Z uwagi na to, że bez niej samo suszenie zużyje tyle samo litrów wody, co pranie. U mnie jest to nawet 50 litrów i jest to liczba dość spora, więc za często nie suszę. Czy ciuchy się niszczą - u mnie nic się nie zniszczyło. Pralka pokazuje czasami 3h suszenia, ale
  • Odpowiedz
Również on mniej musi tą suszarkę czyścić, a ja pralkę po każdym


@Locked1986: koszyk na kłaki po każdym suszeniu, plus wymiennik ciepła minimum raz na miesiąc. Ale to też jest lipa i po jakimś czasie trzeba pół suszarki rozbierać żeby cały umyć, bo w okienku widać tylko front.
Jak będę brał następną suszarkę to tylko z systemem automatycznego mycia wymiennika, więc nie jest tak rózowo.
  • Odpowiedz
@kamilukamilu: Używałem parę lat w wynajmowanym mieszkaniu i było OK. Trochę bardziej niszczy ubrania, przede wszystkim gumki w dresach itp., ale ogólnie wolałbym mieć pralko-suszarkę, niż samą pralkę (czyli to, co mam teraz, bo dopóki nie ogarnę remontu mam tylko miejsce na pralkę ładowaną od góry, a tych w opcji z suszarką nie ma). Nawet jeśli miałbyś jej używać tylko do pościeli i ręczników (które normalnie zajmują całą suszarkę do ubrań
  • Odpowiedz
podobno idealnie nie wysuszy, a więc i tak trzeba rozwiesić


@Mac02: Nie wiem jak wielki regres technologiczny nastąpił. Ale jak jeszcze chodziłem do gimnazjum (czyli 20 lat temu) to wyciągałem dżinsy z pralko-suszarki, ubierałem i szedłem do szkoły.
  • Odpowiedz
  • 0
@Mirkosoft
no no wrzuć teraz delikatne swetry czy koszulki na jakiś program który suszył gruby jeans 20 lat temu :)

będziesz pewnie mógł od razu oddać dzieciom swoje ubrania
  • Odpowiedz
@Mac02: a co to ma wspólnego z rzekomą potrzebą rozwieszania prania po suszeniu w suszarce.

Po za tym wydaje mi się że każda pralko suszarka ma różne programy, do różnych typów ubrań.
  • Odpowiedz
@kamilukamilu: pamiętaj, że pralko suszarka zazwyczaj ma Xkg wsadu na pranie, ale tylko X/2kg wsadu na suszenie. Więc jak chcesz bezobsługowo, to będziesz prał na połowie wsadu, czyli jakieś 4kg, a jak będziesz chciał prac na pełnym wsadzie, to będziesz suszymyc na dwa razy.
Lepiej dwa oddzielne urządzenia zestakowane
  • Odpowiedz