Wpis z mikrobloga

@mienskoduszone: Zdecydowanie polecam najpierw wynajem. Tutaj masz mój komentarz z własnego doświadczenia, może kiedyś zrobię wpis na ten temat jeżeli będzie zainteresowanie.

zarobki wynoszą od 6k do 11k nawet na sławnych akumulatorach. Do każdej pracy dojeżdża się często autostrada. Najpopularniejszy kolchoz w Zgorzelcu to tzw. Buty Burkenstock i zarabia się tam dostając się na firmę 1500-1550euro. Ogólnie z mieszkaniami jest problem w mieście bo nie ma zbyt dużego wyboru. Ceny są
@mienskoduszone: pracy szuka się u pośredników których najwiecej jest w Bautzen i trochę w Goerlitz. Wystarczy znac niemiecki komunikatywnie, ludzie z miasta pracuja nawet kompletnie bez języka tylko inni pomagają im na rozmowach o prace. Jeżeli masz jakieś pytanie to chętnie odpowiem z własnego doświadczenia ( ͡ ͜ʖ ͡)
@mienskoduszone: Mam mieszkanie ktore wynajmuje w Slubiach ( ͡° ͜ʖ ͡°) Podobny klimat jak w Zgorzelcu, tylko w Zgc chyba łatwiej o prace, tam trzeba trochę bardziej dojeżdżać pod Berlin, ale to już ktoś ze Slubic musiałby się wypowiedzieć aby wypowiedz była kompetentna. Ogólnie Slubice podobny klimat w kwestii pracy, Zgorzelec ma lepsza komunikacje drogowa na zachód i Polskę.
@stulejanusz: z tego co słyszałem to nie mogą nawet zebrac pełnego obłożenia ( ͡º ͜ʖ͡º)

@sredni_szu Przygraniczne mieszkania wychodzą trochę drożej, niemiecki adres ma swoje plusy i minusy, z tego co wiem lepiej mieszkać po polskiej stronie. Znam dużo ludzi którzy wrócili z niemieckiej strony na Polska w większości ze względu na koszty
@mienskoduszone: tylko przy granicy tez ceny odpowiednio duże gdzie nie spojrzysz over dla chuopa. Generalnie dobrym sposobem sa Tbsy tylko trzeba miec wklad na kaucje ale na to tez mozna wziac kredyt a jak noga sie powinie splacasz kredyt kaucja. Jest wtedy nadzieja dla chuopa