Wpis z mikrobloga

Rzeczy do naprawy w #nowywykop
W sumie wolniej się ładuje, bo najpierw się ładuje placeholder a dopiero potem treść.

To najgorsza wada, ale jest jeszcze kilka:
* Animacja gdy kliknę przycisk "Odpowiedz". Lepiej żeby jej nie było albo żeby w ogóle mnie nie przesuwało, tylko żebym mógł pisać w miejscu który kliknąlem. Chcę na coś odpisać, i przesuwa mnie tak, że nie widzę na co odpisuję, widze tylko wyłącznie samo okienko wpisywania. No naprawdę...
* Brak możliwości powiększenia strony. Ja korzystałem z powiększenia 133%, a teraż już gdy lekko powiększę, przełącza się na tryb mobilny przez co pojawia się pasek na dole strony, pasek boczny (nawet w wersji cieńkiej) znika, a wolałbmym żeby nie znikał (wiem że jest hamburger menu ale nie wystarczy mi).
* Mniej widoczne pole tworzenia wpisu. Zlewa się z samymi wpisami. W poprzednim wykopie pole tworzenia wpisu było bardzo wyraźnie rozróżnione.
* Brak możliwości rozciągniecia pola tworzenia wpisu, przez co jest tylko malutkiej wysokości okienko tworzenia wpisu, ktre trzeba przewijać. O wiele gorzej tak się tworzy wpis.
* Lenny face są w bardzo wąskim okienku, który trzeba przewijać (sic!)

To zauważyłem zaraz po wejściu na nowy wykop, bo zobaczyłem że jest nowy wykop dosłownie przed chwilą.

#wykop #moderacja #administracja #wykopnext #wykop2023
  • 66
  • Odpowiedz
  • 1
* Nie zapamiętuje pozycji paska przewijania w znalezisku, np. jestem przy 5 komentarzu do znaleziska, odświeżam stronę i pasek przewijania ląduje na samej górze, przez co muszę na nowo szukać tego komentarza, żeby kontynuować czytanie.
  • Odpowiedz
  • 0
* W wynikach wyszukiwania też nie zapamiętuje pozycji paska przewijania. Przynajmniej w niektórych sytuacjach (kliknięcie wpisu i cofnięcie zapamiętuje, przy odświeżeniu strony nie zapamiętuje).
  • Odpowiedz
  • 0
* Jak tworzę kategorię, to tagi dodają się samoczynnie po kilku sekundach, mimo że nie wykonałem akcji dodawania tagu, i czasem dodaje mi na wpół wpisane słowo, bo sobie sprawdzam jak dokładnie brzmi dany tag, i nie zdążę dopisać nazwy tagu do końca. No ludzie. :DD
* Praktycznie na okrągło jak dodaję tag, i chcę go kliknąć z listy podpowiedzi, to lista tylko znika i nic się nie dodaje. Żeby wywołać listę
  • Odpowiedz
  • 0
* Dodawanie rzeczy do kategorii jest ciężkie. Jakieś limity i dziwne błędy chyba przez długość znaków w tagu czy nie wiem co, bo usunąłem tag, zapisałem i dodałem inny i zapisałem i nie chce się zapisać. Nie wiem co to jak to. Bez sensu.
  • Odpowiedz
  • 0
* Przez nie tak krótką chwilę po załadowaniu strony, gdy już załaduje się treść a nie że stoją placeholdery, i tak nie da się klikać na linki ani przyciski, są w jakiś sposób chyba zakryte. Klikasz i nic, ale potem samoczynnie zaczynają działać.
  • Odpowiedz
  • 0
* Kliknięcie na cały wpis przenosi do tego wpisu - koszmarna funkcja prosto z twittera. Już przez te kilka godzin kliknąłem w to przez przypadek, gdy klikałem jakiś mały link albo przycisk. Koszmerne.
  • Odpowiedz
  • 0
* Da się dodać, ale w ogóle nie da się usunąć wpisu z Ulubionych. Trochę komedia, do w starym wykopie też było specjalne działanie przycisku dodawania do Ulubionych. :P
  • Odpowiedz
  • 0
* Nie wiem czy to aktualizacja, czy tak było ale nie zauważyłem, ale co drugi komentarz jest z szarym tłem. No ludzie złoci, na co coś takiego? Najpierw myślałem że to jakiś rodzaj wyróżnienie dla komentarzy w ogóle, później że wyróżnienie konkretnego komentarza, i dopiero na końcu zrozumiałem że to takie sobie o, malowanie tła co drugiego komentarza. Ale bezsens, proszę to wyrównać. :D
  • Odpowiedz
  • 0
* Napis "Plusujący:" powinien być w jednej linijce z wypisanymi pierwszymi plusującymi. To nie jest coś, na co powinno się marnować dwie linijki przy każdym wpisie i komentarzu.
* Brak na górze znaleziska linku do listy zakopujących, trzeba przewijać na sam dół strony ze znaleziskiem.
* W znalezisku jest najpierw przycisk Ulubione, a potem liczba komentarzy. We wpisie jest najpierw liczba komentarzy, a potem przycisk Ulubione. Powinno być tak samo i tu
  • Odpowiedz
  • 1
* Nie można otworzyć osadzonego odtwarzacza wideo w Powiązanych ze znaleziskiem, jest tylko link otwierający nową kartę i nic więcej.
  • Odpowiedz
  • 1
* Nie widzę co jest na Główna, a co Wykopalisko. Tak samo z rzeczami w Gorące. Wcześniej było widać, bo zakładka na głównej belce wykopu była podświetlana.
  • Odpowiedz
  • 0
* W wyszukiwarce, jak dodasz więcej niż 6(?) tagów, to wyszukiwarka nie zwraca nic, przestaje działać, zwraca zero wyników. Mam nadzieję że to bug, a nie jakiś dziwnie przypadkowe limit? Wcześniej myślałem że problem był w nieodpowiednich tagach(co też byłoby bugiem), ale nie, chodzi o ilość...
  • Odpowiedz