Wpis z mikrobloga

@Zgrywajac_twardziela:

Nic dziwnego że nikt nie chce zapewniać dzieciństwa w biedzie kolejnemu pokoleniu, dobrze wiedząc jak ono smakuje, w dodatku jeszcze sobie znacznie obniżają poziom życia ¯_(ツ)


No bez przesady że nikt, to by było niestety za piękne i zbyt moralne jak na nasz pochrzaniony świat. Już nie że tylko moje rodzeństwo xD Ale przykłady i tak można znaleźć na każdym kroku. Jak ktoś robi sobie dziecko z egoizmu, żeby
@Zgrywajac_twardziela: ja sam gowniaka nie chce ale uważam, że niska dzietność to wina antyludzkiego państwa.
W normalnym państwie nie boisz się, że nagle #!$%@? się do prawa aborcyjnego, kosciulek zacznie nagonkę i będą jakieś dziwactwa jak rejestry ciąż czy inne cuda na kiju a zamiast rozwiązywania problemów, dawania jakiś ulg itp to stary dziad ci powie "kobiety powinny mniej dawać w szyję hehe mlask", elektorat czyli stare baby przyklasną i pora
@Zgrywajac_twardziela: premiowanie samotnych matek nie jest takie głupie bo czasem wyjdzie tak jak u mnie i patola nie jestem (choć premiowania nie było a alimenty dostanę wkrótce wiele lat po fakcie od bolzgiego banzdzwa bo nie płacił stary ale ostatnio wziął i umarł).
Przepracowywała się żeby było jakoś i jestem w #!$%@? wdzięczny i pełen podziwu
@syn_octave:

premiowanie samotnych matek nie jest takie głupie

Jest głupie, bo to sprawia, że jest takowych coraz więcej, gdzie w większości alimentów ojcowie nie płacą i składa się na to całe społeczeństwo ¯\_(ツ)_/¯

patola nie jestem

Nie twierdzę, że każda samotna matka to patola, i że każdy wychowywany przez taką dzieciak jako takowy skończy, jednakże to nie jest nic normalnego i prawidłowego, że w kraju mamy miliony samotnych matek(gdzie nierzadko to
@Zgrywajac_twardziela:
Te 40 kilka metrów to teraz mam wrażenie, że większy problem niż kiedyś bo dawniej kuchnia była mała ale praktycznie zawsze osobna i na 40 metrach miało się w praktyce dwa oddzielne pokoje. Teraz zazwyczaj jest salon z aneksem i malutka sypialnia więc warunki chyba gorsze niż w prl.

Znacznie bardziej jednak zniechęca mnie ogólnie pogarszająca się sytuacja na świecie. Wysoka inflacja, deptanie podstawowych praw obywatelskich podczas pandemii, realne zagrożenie