Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@Luks_x: do tego dochodzi rozwój technologii i można żyć dalej. Ale lepiej #!$%@?ć masy żeby elity mogły żyć na dotychczasowym poziomie. Tobie będą zakazywać miesiąc w domu, a oni będą dalej życia w wielkich willach. Ty raz na rok będziesz mógł do Turcji pojechać, a nie co chwilę w innym sowim domu będą mieszkać. Jeśli mamy się ograniczyć to wszyscy, a nie wybrani
@Nowystaryziel: OK produkcje energii i przemysł. Ale przemysł to też właśnie te rzeczy które kupujemy i co wywołuje takie oburzenie, że się zamieszcza ślad węglowy na opakowaniach. Same elektrownie poprawią sytuację, ale to potrwa kilkadziesiąt lat. Reszta problemów i tak nie zniknie.
Widzę jeszcze jeden problem. Postawimy te elektrownie, ale znów będzie kwik, bo prąd zdrożeje, gdyż to kosztuje fortunę. Jak sam widzisz zawsze będzie okazja do narzekania.
do tego dochodzi rozwój technologii i można żyć dalej.


@Ama-gi: No tak. Tylko to nie suwak w grze strategicznej. Cholera wie kiedy uda się dokonać takiego postępu, a problem jest już teraz. Zresztą, mówi się, że to i tak wszystko się rozbija o to by spowalniać zmiany, bo cofnąć się ich na dzień dzisiejszy nie da (jeśli w ogóle da się w przewidywalnej przyszłości)
@Luks_x: Niech sobie będzie na opakowaniach ślad węglowy i niech ktoś sobie robi z tą informacją co zechce, ale wara od restrykcji, nakazów i zakazów.
Już w zachodnich mediach otwarcie mówi się o paszportach węglowych na obywatela i wprowadzeniu cyfrowego pieniądza- przekroczysz limit i środki zostaną zablokowane. Niestety progresywna lewica i cała opozycja praktycznie bezmyślnie przyjmuje wszystko z zachodu.
Teraz prowadzana jest taka narracja, że jeżeli ktoś normalny sprzeciwia się to
Niech sobie będzie na opakowaniach ślad węglowy i niech ktoś sobie robi z tą informacją co zechce, ale wara od restrykcji, nakazów i zakazów.


@Nowystaryziel: Nadal nic nie zaproponowałeś. Weź sobie z szamba rurę wyprowadź za płot i niech tam się ścieki leją, bo Ty płacił nie będziesz.

Ehh, mam nadzieję, że kiedyś dogonimy Indie w ekologii...


@rolnik_wykopowy: Tu masz widoczne śmieci, w Polsce masz "powietrze zapachowe". Koniec końców ani
@Luks_x: Ale co ja mam zaproponować- Ty masz problemy z logiką? Auta spalinowe w UE wraz z transportem ciężarówkami emitują łącznie jakieś 4 promile rocznie światowego CO2. Chcesz ludziom jeszcze zakazać kupowania jedzenia jeżeli przekroczą jakiś limit, żeby zmniejszyć emisję o 2 promile kosztem wolności i podróżowania, chociaż reszta krajów poza UE będzie miała w dupie ekologię? Jaki jest tego sens i logika?
@Luks_x: Ale jakie stwierdzenie faktu? Polska jest mały krajem, ale w miarę cywilizowanym. Indie są od nas 10 razy większe i mają bardzo wysokie zaludnienie, ale za to panuje tam system kastowy i znaczny odsetek społeczeństwa żyje poniżej granicy ubóstwa. No trudno, żeby ślad węglowy per capita był tam wyższy, skoro mnóstwo ludzi nie ma prądu, bieżącej wody i wszystkich innych zdobyczy cywilizacji, które ten ślad generują. Wiadomo, potoki gówna i
Ale co ja mam zaproponowa


@Nowystaryziel: Swoją alternatywę na rozwiązanie problemu

Auta spalinowe w UE wraz z transportem ciężarówkami emitują łącznie jakieś 4 promile rocznie światowego CO2


@Nowystaryziel: Nic nie pisałem o autach. W ogóle nie pisałem o konkretnym czymś, a o całości problemu. Całości na świecie

. Chcesz ludziom jeszcze zakazać kupowania jedzenia jeżeli przekroczą jakiś limit,


@Nowystaryziel: Nie. Jestem tylko świadom, że jakieś rozwiązanie trzeba wdrożyć. Każde
Indie są od nas 10 razy większe i mają bardzo wysokie zaludnienie, ale za to panuje tam system kastowy i znaczny odsetek społeczeństwa żyje poniżej granicy ubóstwa. No trudno, żeby ślad węglowy per capita był tam wyższy


@rolnik_wykopowy: Jak masz dużą np rodzinę, to nie możesz wymagać by generowali tyle śmieci co singiel. Dlatego liczy się per capita. Inaczej to zaciemnia obraz i uniemożliwia jakiekolwiek działanie.
I kolejny raz napiszę. Niech
via Wykop Mobilny (Android)
  • 26
@marcooo80: Wczoraj już był podobny wpis innego szura, z tym samym zdjęciem.

Pisałem, polityka klimatyczna UE jest dostępna otwartym tekstem od lat. Oddolnie powstają diety przyjazne klimatowi w oparciu o (dostępne od lat) dane dot. emisji GHG czy zużycia wody danego produktu spożywczego, a tu przyjdzie taki odklejeniec i majaczy, że odkrył jakiś spisek XD

Zresztą, ch*j z tego zdjęcia wynika.
@Luks_x: Sam zakładałem panele w swoim domu i dostałem całe 4k pln( ͡° ͜ʖ ͡°) Do tego kupuję dużo eko żywności jak jajka, ryby, drób, wołowinę, warzywa i owoce od lokalnych rolników. Jak sobie wyobrażasz wycofanie gotówki na rzecz pieniądza cyfrowego i kupno tych produktów czy usług? Nie widzisz, że to głównie chodzi o zyski korporacji i państwa przez przejęcie wszystkiego? Może cofniemy się do czasów przed