Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 355
@marcooo80: a do tego wprowadza cyfrowy pieniądza i mamy przesrane. Nie wydawał więcej niż masz przydzielonego limitu węglowego. Możesz zarabiać 15 k a i tak pozwolą tobie wydać tylko 2000 kilo limitu węglowego, nadwyżka przepadnie lub oddasz ją potrzebującym lub kupisz jakiś abonament w wielkich korporacjach. Zajebiście
@marcooo80: UE chce wprowadzić paszporty węglowe- do tego potrzebny jest cyfrowy pieniądz. Obywatel będzie miał limit do wykorzystania i będzie jadł robaki zamiast mięsa, oraz zakaz posiadania czegokolwiek i nawet auta spalinowego a elity będą się rozbijać jachtami, prywatnymi odrzutowcami i supersamochodami bo oczywiście ferrari czy lambo będzie je produkować w małej ilości egzemplarzy. Lewa strona tak odklejona, że na te zmiany przyklaskuje, a jak ktoś się nie zgadza to od
@Nowystaryziel: OK. A jaką proponujesz alternatywę? Może Ci się to wydawać nieuczciwe, ale jednak najbardziej rozwinięte kraje trują najbardziej, ale też mają największe możliwości by przeciwdziałać. Zacznijmy od siebie, potem wymagajmy od innych. Jeśli ktoś mieszka "w chatce z gówna" to się nie będzie przejmował klimatem (nawet nie ma jak w sumie), ale jeśli my zrobimy swoje i powiemy, że nie kupimy od was jeśli nie zaczniecie dbać o środowisko to
@Nowystaryziel: Ty mówisz o krajach, ale liczy się per capita, a tutaj wyprzedzamy Chiny i Indie, a nas z kolei pokonują takie kraje jak Katar itp. Równie dobrze można wziąć UE jako całość, bo jesteśmy jedna gospodarką.
Jednakże jakby nie liczyć to coś trzeba zrobić. Tylko co? Jakie rozwiązanie wybrać by było uczciwie?
Nie ma chyba takiego wyjścia. Zawsze część będzie protestować i ktoś będzie poszkodowany.
@Nowystaryziel: 10% to mało? Przecież jest nas mniej niż 10% populacji.
Nie wiem co daje Ci rozbijanie na sektory itp. Czy to jakoś zmienia rzeczywistość?
Co do wolności. No tak, to prawda odbiera się, ale znów wracamy do meritum. Co zrobić? Jaka jest rozwiązanie. Mogę powiedzieć, że odbiera mi się wolność bo muszę oszczędzać wodę, albo nie mogąc palić śmieciami, ale koniec końców kwestia jest taka, że nie bardzo istnieje alternatywa