Wpis z mikrobloga

Jakie technologie w motoryzacji wprowadzone w ostatnich latach uważacie za najważniejsze? I co Was najbardziej wkurza w motoryzacji?

Ja zaczynam:
Na plus:
1. Dla mnie najważniejszą "nowością" są światła Matrix-LED czy jak zwał tak zwał. Chodzi mi o ten mega zajebisty ficzer, że lampa robi wszystko, by dać jak najwięcej światła i potrafi "wyciąć" ze snopa inne pojazdy + daje mniej światła = mniej prądu = mniej spalania

#samochody #motoryzacja #pytanie
Pobierz jmuhha - Jakie technologie w motoryzacji wprowadzone w ostatnich latach uważacie za n...
źródło: comment_1673692564KBaGm8ochCB3LsMa5MVwK2.jpg
  • 183
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jmuhha: dla mnie osobiście Android Auto/Apple Car Play i Blis/Side assist (aczkolwiek to drugie było już dlugo wcześniej niż pare lat temu, ale nie na taką skalę). Z takich przydatnych rzeczy jeszcze wymieniłbym Asystenta wyjazdu.
Ledy Matrix nie uważam za jakieś cudo, bo dłuższa jazda z takimi reflektorami wiele osób bardziej męczy niż jazda np. z dobrym biksenonem. Dodatkowo jak się taki reflektor spierdzieli to trzeba zazwyczaj wymieniac cały reflektor co
Chodzi mi o ten mega zajebisty ficzer, że lampa robi wszystko, by dać jak najwięcej światła i potrafi "wyciąć" ze snopa inne pojazdy

@jmuhha: potrafi albo nie potrafi, często ordynarnie wali po oczach xD


@Atreyu: U brata w BMW dopiero jak wymienił moduł z kamerą w lusterku to przestało migać ludziom długimi po oczach.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ZielonaMarysia: renault megane w benzynie. Po zakupie wymieniłem rozrząd dla spokoju i od 3 lat tylko wymieniam olej i filtry.
Wcześniej miałem Hondę Civic ufo w LPG i dalej bym nią jeździł, ale trzeba było sprzedać przy zamknięciu działalności.
Na LPG miała nskulane ponad 500k km i nic złego się nie działo.
@jmuhha: tak jak wielokrotnie tu wcześniej wspomniane - adaptacyjny tempomat. Pierwszy raz mam z takim ficzerem auto (niestety z manualem), ale wiem że kolejne też to musi mieć. W trasach to jest złoto, we wrześniu przejechałem tak ze Słowacji do Słowenii w zasadzie nie dotykając pedałów.
Mały plus dla podgrzewanej kierownicy, bo to też jest fajna sprawa w zimniejsze dni, jak ktoś ma syndrom zimnych rąk ( ͡° ͜ʖ
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jmuhha: mam te matrixy w Alfie Tonale i mam wrażenie, że żyją własnym życiem ;) Lana assist działa fajnie. Raz jechałem Tipo i było zbyt nadgorliwe
@Jin: elektryczna klapa bagażnika wspaniały wynalazek, wujas ma Karoqa z tym rozwiązaniem i pewnego razu wycierał podłogę w garażu mając kluczyk w kieszeni, wjechał mopem pod zderzak to klapa się otworzyła i potłukła szklany klosz od plafoniery na suficie ( ͡° ͜ʖ ͡°) lakier cały ale miał trochę ekstra roboty bo ten klosz praktycznie eksplodował.
@jmuhha: Teraz już lasery są modne, led odchodzi do lamusa.@TrocheSmieszne: jak liczysz ze wstawisz zastępcze żarówki bez homologacji, nie wyregulujesz wysokości światła to na co liczysz? Nawet te bez homologacji są do ogarnięcia łącznie z papierem legitnie.
@jmuhha: na plus: czujniki martwego pola, może z raz albo dwa się przydało, ale BARDZO ;) tak samo jak system wykrywania pieszych na parkingu.

Na minus: system utrzymywania auta w liniach (czy jak mu tam), autostrada, krajowki spoko, lecz zaczynają się schody na jakiejś drodze, ktora nie ma pasów, jest wąska i ostry spadek pobocza - system potrafi skręcić pod auto jadące z naprzeciwka (tak, są takie drogi jeszcze w Polsce
@jmuhha: super ficzer, szkoda tylko że #!$%@? działa i oślepia totalnie wszystkich dookoła


@TrocheSmieszne: Wszystko jest #!$%@? i do dupy!!! Tak jest, nikt nie może pochwalić jakieś technologii bo się zlecą wykopki co płaczą jak tylko widzą światła innego auta.