Wpis z mikrobloga

Jakie technologie w motoryzacji wprowadzone w ostatnich latach uważacie za najważniejsze? I co Was najbardziej wkurza w motoryzacji?

Ja zaczynam:
Na plus:
1. Dla mnie najważniejszą "nowością" są światła Matrix-LED czy jak zwał tak zwał. Chodzi mi o ten mega zajebisty ficzer, że lampa robi wszystko, by dać jak najwięcej światła i potrafi "wyciąć" ze snopa inne pojazdy + daje mniej światła = mniej prądu = mniej spalania

#samochody #motoryzacja #pytanie
Pobierz
źródło: comment_1673692564KBaGm8ochCB3LsMa5MVwK2.jpg
  • 183
@jamtojest2: a w sumie jak to jest z wyciszeniem

chodzi mi oto czy np jadac 140 na autostradzie rozumiem, ze slysze silnik spalinowy, ale np widze ze ciezarowki sie wyprzedzaja wtedy spuszczam noge z gazu wlacza sie silnik elektryczny i nagle jest cicho? (czy tak to dziala?)

no i czy te skoki halasu jakby nie sa przeszkadzajace?
@Qql3l3: Jak nie oślepiają XD To jest jeszcze większe gówno i dobrze, że zabierają za to dowód w przypadku kontroli na trasie. Ma to sens jedynie jak ktoś ma soczewki, ale jak ktoś wymieni zwykłe H4 czy H7 na to ledowe gówno to jeszcze bardziej oślepia innych. No i w przypadku kolizji jak policja zobaczy, że ktoś miał niehomologowane oświetlenie to też może mieć przez to problemy...
@jmuhha: może lista rzeczy, które wprowadzone były już jakiś czas temu, ale bez tego dziś czułbym niedostatek podczas prowadzenia:
skrzynia CVT - dlaczego tak późno i to poznałem?
aktywny tempomat - po długich trasach jestem o wiele mniej zmęczony
klimatyzacja ( ͡° ͜ʖ ͡°) - podobnie jak wyżej
ABS, ESP, SRS - wielu z nas leżałoby już pod ziemią...
Podgrzewane fotele i kierownica
@maciekawski: Nie każde światła LED są automatycznie światłami adaptacyjnymi. O wyższości oświetlenia LED nad archaicznymi ksenonami nie ma nawet co mówić. Ksenon na szczęście odszedł już do lamusa.