Wpis z mikrobloga

Jakie technologie w motoryzacji wprowadzone w ostatnich latach uważacie za najważniejsze? I co Was najbardziej wkurza w motoryzacji?

Ja zaczynam:
Na plus:
1. Dla mnie najważniejszą "nowością" są światła Matrix-LED czy jak zwał tak zwał. Chodzi mi o ten mega zajebisty ficzer, że lampa robi wszystko, by dać jak najwięcej światła i potrafi "wyciąć" ze snopa inne pojazdy + daje mniej światła = mniej prądu = mniej spalania

#samochody #motoryzacja #pytanie
Pobierz jmuhha - Jakie technologie w motoryzacji wprowadzone w ostatnich latach uważacie za n...
źródło: comment_1673692564KBaGm8ochCB3LsMa5MVwK2.jpg
  • 183
@jmuhha: na luzie daje jechać, u mnie to pod 200 raz z rozpędu się ustawiło i prol, ale mu przerwałem bo to sensu nie miało.
Ustawiasz sobie dłuższą odległość od następnego auta przy większej prędkości i jedziesz. A że potrafią być zapchane są drogi szybkiego ruchu to często jedziesz ponizej zadanej prędkości i potem przyspiesza.
@qras

@WhiskyRomeo: jak dziala adaptacyjnt tempomat ?


Mierzy odległość do pojazdu przed Tobą i jak masz np nastawione 130 a dojeżdżasz do kogoś kto jedzie 110 to obniży prędkość do jego trzymając ustawiony dystans, gdy tamten zwolni pas albo przyspieszy to auto samo próbuje wrócić do zadanej prędkości.
Jak dla mnie to jeden z lepszych dodatków w autach w ostatnich latach zwłaszcza gdy masz automat, w korku zatrzyma też auto i
@jmuhha:

Ostatnio pojeździłem nową A6 i dwie rzeczy nie przypadły mi do gustu.
1. HUD w którym nie można wyłączyć wyświetlania ostatniego ograniczenia prędkości - musiałem wyłączyć całkiem bo czerwone kółko na szybie całkowicie mnie rozprasza (sam HUD może być).

2. Zamykanie klapy bagażnika machnięciem nogi - układając coś w głębi bagażnika, stawiam stopę tuż przy aucie, a ono mi zamyka klapę na plecach. Po kilku razach zacząłem stawiać stopę na
@eli_eli_lema_sabachthani to masz po prostu #!$%@? lane assist lub samochod. Jak dla mnie to najlepszy wynalazek z adaptacyjnym tempomatem. Praktycznie autopilot. Sam hamuje i przyspiesza oraz trzyma cie na pasie.
W korku to juz nic nie musisz robic.
W normalnych samochodach masz bardzo szybki dostep do wyłączenia lane assist aby sie wychylic itp.
@emesc ja mam cos takiego zintegrowane z nawigacją. Jak zblizasz sie do ronda czy skrzyzowania to je widzi wyswietla typ oraz zwalnia do bezpiecznej predkosci. Zczytujac znaki drogowe dostosowujac czy pierwszeństwo czy nie.
potrafi "wyciąć" ze snopa inne pojazdy + daje mniej światła = mniej prądu = mniej spalania


@jmuhha: No nie wiem czy spalanie jest w tej technologii jakkolwiek znaczące xD. No i jak miałem raz brudną kamerę to potrafi doświetlać tyły innych aut przede mną xD. Ale w nowszych autach gdzie światłą naprawdę sprawiają wrażenie inteligentnych to ta technologia robi z nocy dzień. No i pod względem bezpieczeństwa kontrola pasa ruchu (lub