Wpis z mikrobloga

@AquilaTimere: 3 letnia PRYMIUM jak stare Kałdi prymium nie to co nowe? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Trzyletnia to juz guma sparciała i pomimo bieżnika to ona ma polowe swoich bazowych wlasciwosci
@Atreyu: Jakoś się już nauczyłem że lepiej odżałować i kupić chociaż nowe opony średniej marki niż jakiekolwiek używane, na nowych oponach można przejechać luźno 3-4 sezony, używane to ciężki temat i zależy na co się trafi, wychodzę z założenia że na oponach i hamulcach się nie oszczędza
@Miguelos właśnie z tego co słyszałem to nokia bardzo szybko parcieją. Nawet pisałem do zakładu wulkanizacyjnego i jeden potwierdził ze szybko się psują. Niby nokian daje nawet 5 lat gwarancji na oponę ale..
@miki4ever na pewno wytrzymałość. Miałem raz kupione jakieś chinole, nowe, do busa. Jeżeli chodzi o przyczepność- rewelacja. Nie mam żadnych uwag co do ich właściwości jezdnych. Jednak po 10-15k km te z osi napędowej/skrętnej były do wymiany, po prostu dojechały bieżnikiem do punktu kontrolnego. Teraz brałem opony do autka żony i między nowym kompletem Dębicy, a Nokianami było raptem 200 zł różnicy.
@Atreyu: tak naprawdę istnieje duże prawdopodobieńśtwo że gdyby ci założyć nową oponę premium i nową tanią oponę: nie poczujesz różnicy. tak naprawdę wszystko się rozbiega o to ile km robisz rocznie, bo opony tanie a drogie różnią się przede wszystkim tym jak długo potrafią te właściwości, które mają na początku, utrzymać. nie ma sensu brać opon za 3500 komplet i jeździć 6k km rocznie bo w życiu tego nie wyjeździsz.
@Atreyu: Opona najlepiej działa od pełnego bieżnika do np 50% jego wysokości, potem jest silny spadek jej możliwości. Wiec zawsze nowa lepsza.
zacznijmy od tego że Dębice to nie krzak


@jmuhha: może nie krzak, ale padaka ( ͡° ʖ̯ ͡°) Kupiłem kiedyś komplet, myślałem, że przynajmniej Polskie, ale i tak były wyprodukowane na słowenii. Na suchym średnie, na mokrym słabe. Po 2 sezonach prawie nie dało się ich wyważyć, aż wulkanizator sprawdzał czy felga równa, no i wyszło, że to na oponach bicie we wszystkie strony na 2.2bar. Poszły
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Atreyu: ani ta ani ta. Lepiej kupić nową oponę dobrej jakości za wyższa cenę. Na oponach nie ma co oszczędzać. To jest jedyną rzecz która trzyma nas na drodze i warto mieć coś pewnego. Swego czasu robiąc w januszexie założyli mi najtańsze śmiecie aż gość który zakładał mi te zimówki to mi współczuł i mówił bym uważał w ich rejonach bo sobie mogę krzywdę zrobić. Pewnego czasu wyjeżdżam na trasę teren
@Atreyu: jeszcze z 3 tygodnie temu mialem stare letnie micheliny p4 z '17 na tyle w e92. Z rana na mokrym, na każdym skrzyżowaniu co drugi samochód był w stanie mi odjechać od 0-20km/h. Kupiłem zimówkę ( szukałem uzywki premium oczywiscie( ͡° ͜ʖ ͡°) ), ale że nie znalazłem 255/35/18 to kupiłem nową Bridgestone blizzak LM005 i to kozak opona. Zajebiście trzyma na mokrym no i w
3 letnia PRYMIUM jak stare Kałdi prymium nie to co nowe? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Trzyletnia to juz guma sparciała i pomimo bieżnika to ona ma polowe swoich bazowych wlasciwosci


@loczyn: aha czyli jakbyś kupił używane auto, które stało by na 3 letnich premium oponach z bieżnikiem 7mm to byś odrazu kupił nowe? XDD

Guma sparciala po 3 latach? xD to czemu Niemcy zalecają zmianę co 6