Wpis z mikrobloga

W sumie szkoda że #shopee zdechło, był to jakiś cień nadziei na konkurencje dla allegro, a tak dupa wyszła. Ebay też nie dał rady, bo strona wygląda jakby robił ją gimnazjalista. Polska akurat stoi bardzo mocno jeśli chodzi o nowe technologie. To u nas McD wprowadza wszystkie nowinki, gdzie zachód jest 100lat za murzynami, my mamy paczkomaty, bliki itp. Polski klient ecommerce wymaga dużo więcej niż zachodni, o czym wchodzący na nasz rynek chyba nie widzą. Teraz znowu czekają nas podwyżki na allegro, bo konkurencji brak.
#ecommerce #shopee
  • 34
@ChamskoCytuje: wszystko fajnie ale customer support to 3 świat.W sumie się nie dziwię bo by robactwo naciągało sklepy do granic możliwości.Lidl kiedyś zrobił próbę i szybko się wyleczyli ze ten naród rządzi się swoimi prawami i nie ma co iść zabardzo na rękę klienteli bo dasz palca to wezmą rękę.
@Vidan: To złudne wrażenie. Może i cenę ustawia sprzedawca, ale to allegro narzuca prowizję. Wiesz że na allegro jako sprzedawca nie możesz zaprosić do odwiedzenia własnej strony internetowej czy sklepu? Wiesz dlaczego? Bo zawsze na stronie czy sklepie sprzedawca ma taniej niz na allegro i user kupi na gówno stronie, zamiast na allegro dając im zarobić.
Wiesz że na allegro jako sprzedawca nie możesz zaprosić do odwiedzenia własnej strony internetowej czy sklepu?


@Juzef_z_Ortografu: No to chyba logiczne.

Bo zawsze na stronie czy sklepie sprzedawca ma taniej niz na allegro


@Juzef_z_Ortografu: Taa xD wpisując jakikolwiek produkt w google wyświetlają ci się na samej górze strony na których możesz go kupić i aktualna cenówka. Nie mówiąc już o takim serwisie jak ceneo. Gdyby na allegro wszystko było droższe
@Juzef_z_Ortografu: Z tym zawsze to poleciałeś. Często sprawdzam - albo cena taka samo, albo nawet drożej. No i przesyłka płatna. Nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby sumarycznie wyszło taniej niż na allegro.
@Biune: @Dzwiedz91: Mi z kolei wychodzi odwrotnie. Może kwestia tego co się kupuje.
@Vidan: tą prowizję ładuje w cenę produktu. Nie wszystkie małe sklepiki są w ceneo, nie wszystko podpowie google. Za pozycję w necie przecież też musisz zapłacić.

Każdy ma swoje zdanie, ja sam również często kupuję n allegro bo szybko i łatwo. Natomiast droższe artykuły raczej zawsze kupowałem poza allegro, bezpośrednio od sprzedawcy.
@ChamskoCytuje: Wszystko prawda, ale np amazon w UK ma cos czego nie ma nikt praktycznie w polsce - zamawiam o 23:59 i nastepnego dnia o 8-9 rano mam paczke pod drzwiami. Takiej predkosci nie maja nawet paczkomaty allegrowe.

btw nie narzekajcie na prowizje allegro bo... sa nizsze niz chociazby amazonowe xD