Wpis z mikrobloga

W sumie szkoda że #shopee zdechło, był to jakiś cień nadziei na konkurencje dla allegro, a tak dupa wyszła. Ebay też nie dał rady, bo strona wygląda jakby robił ją gimnazjalista. Polska akurat stoi bardzo mocno jeśli chodzi o nowe technologie. To u nas McD wprowadza wszystkie nowinki, gdzie zachód jest 100lat za murzynami, my mamy paczkomaty, bliki itp. Polski klient ecommerce wymaga dużo więcej niż zachodni, o czym wchodzący na nasz rynek chyba nie widzą. Teraz znowu czekają nas podwyżki na allegro, bo konkurencji brak.
#ecommerce #shopee
  • 34
@ChamskoCytuje: xD
Kiedyś allegro wzorowało się na eBayu
McD robi testy na zwierzętach. Wg mnie u nas mak to bieda.
Paczkomaty są też i za granicą.
Czy my czegoś wymagamy? Nikt poza nami nie oczekuje jak najszybszej dostawy?
Jedyne czego się dopatruję, to to, że za dużo tej chińszczyzny. Boom na aliexpres dawno minął.
@gorszy_koniec_ukladu_pokarmowego: Co jak co, ale polski rynek eCommerce stoi na wysokim poziomie. Jak takie giganty jak Amazon i eBay wleciały bez żadnego przygotowania to sobie głupi ryj rozwalili zdziwieni, że jesteśmy przyzwyczajeni do fajnej obsługi, ładnego i przyjaznego UI, UX.
Kiedyś allegro wzorowało się na eBayu

McD robi testy na zwierzętach. Wg mnie u nas mak to bieda.

Paczkomaty są też i za granicą.

Czy my czegoś wymagamy? Nikt poza nami nie oczekuje jak najszybszej dostawy?


@gorszy_koniec_ukladu_pokarmowego: Bardzo merytoryczny komentarz o technologii w 2023 r. xD

@ChamskoCytuje: Amazon też jest nieczytelny dla Polaków. Na Zachodzie to działa, ale gdzie wyszukiwarce Amazona do Allegro? Przepaść. Tak jak mówisz, BLIK i tak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@valko77: właśnie to dziwi, że w Polsce ceny meli niskie, a trzymali naprawdę wysoki standard pod względem czystości. Nie wiem jak to aktualnie wygląda. Ostatnim razem jak tam byłem to kanapki podrożały i stały zawrotne 3zl. Tak pewnie z 10 lat temu ;)
@ChamskoCytuje: Mówię o podobnych aplikacjach, a nie o jakimś bliku xD Szwecja miała Swisha już w 2012 i miała o wiele więcej, niż sam BLIK z kodem na start.

no ale zachód 100 lat za murzynami, polska strong mamy blika
@Chris_Karczynski: Mówisz tak, jakby UI było jedynym plusem Allegro, a Shopee było jakąkolwiek konkurencją. Ludzie z Shopee wyszli na kretynów i na pewno ktoś u nich w korpo za to beknie, bo wywalili miliony w błoto nieskuteczną strategią marketingową.
@Vidan:

Teraz znowu czekają nas podwyżki na allegro, bo konkurencji brak.


@ChamskoCytuje: Co wyście się tak czepili tego allegro? Czy po wejściu shopee obniżyli ceny? I jak allegro ma obniżyć ceny jak dyktowane one są przez sprzedawców na tej stronie?

@Vidan: dobre, prawie dałem się nabrać XD
Szwecja miała Swisha już w 2012 i miała o wiele więcej, niż sam BLIK z kodem na start.


@Tfor: podałeś przykład kraju, który akurat ma ten segment dość dobrze rozwinięty. Tak samo płatności zbliżeniowe, Szwecja stoi bardzo wysoko, co nie umniejsza Polsce, bo u nas płatność zbliżeniowo też jest powszechna, czego nie można powiedzieć o reszcie zachodu, gdzie system bankowy jest upośledzony.