Wpis z mikrobloga

pytanie do osób które mają hybrid working:

jak macie pracę zdalną np. 2 dni w tygodniu to możecie pracować np. z Polski czy musicie być w UK?
Nie wiem w sumie czy jak mówią WFH to mogę sobie założyć, że mogę sobie polecieć np. do Grecji popracować 2 dni zdalnie + zrobić sobie city break.

#uk
  • 21
@FantaZy Powinieneś ustalić z pracodawcą, u nas jasno w policy jest napisane że z UK, praca spoza UK liczy się jako flexible working I wymaga zgody. Generalnie nie robią problemów, zwłaszcza na kilka dni, ale na dłużej to już wymaga prawno-podatkowej oceny, bo firma może się dobrze #!$%@?ć jak nie pilnuje. Druga sprawa to zależy do czego masz dostęp, u mnie w pracy np nie można wywozić za granicę sprzętu na którym
@FantaZy: u mnie w teorii dogadasz sie na luzaku jak trzeba, ale to wszystko zalezy od Twojej pracy. W mojej np obecnosc na budowach raczej wykluczylaby taki uklad na stale, okazyjnie jak najbardziej
@FantaZy: zależy jak się dogadasz i co masz na umowie. Ja zaklepałem sobie swego czasu w kontrakcie, że dwa tygodnie pracy z Polski raz na jakiś czas, ale musiałem mieć to zatwierdzone przez szefa działu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FantaZy: u mnie weszła nowa polityka, że praca z domu powinna być w UK ale można wyjechać za granicę i pracować tylko są obostrzenia:
- max 45 dni w roku
- trzeba dostać zgodę (formalność ale muszą wiedzieć)
- trzeba mieć prawo do pracy z danego kraju (więc dla mnie spoko, bo mam polski paszport ale Brytyjczycy mają problemy)
@FantaZy: zalezy czy np masz sporo rzeczy na M365 gdzie sie buduje policy skad mozesz sie polaczyc skad nie. Ogolnie musisz zrobic cos takiego: na swojego phone sciagasz VPN ( tak platny Nord albo inny). Ustawiasz inna lokacje np Hiszpania, ustawiasz hotposta i bierzesz pracowego lapka i pracujesz sobie w UK. Jesli wszystko dziala jest szansa kolo 90 procent ze nie masz systemow w pracy ktore to wychwyca. Jesli nie mozesz
@Nietak_nietak: ostatnio dla testu będąc w UK ustawiłem VPN na Polskę i nie mogłem się zalogować do roboty bo pisało że łączę się z szyfrowanego połączenia czy tam anonimowego i dalej mnie nie przepuści i od razu poszedł mail do przełożonego.
Nawet byli mi w stanie powiedzieć dokładnie że mam Express VPN ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Także u mnie chyba najlepiej pogadać z szefem albo HR i