Wpis z mikrobloga

ląduje na socjalu


@qoszmar: Socjal należy zlikwidować. Obowiązkowe potwierdzenie ojcostwa i nagle się okaże, że wcale świnki nie musza jechac na erazmusa eksplorować swoją seksualność, poszukiwać siebie i potrafią być wiernymi i posłusznymi żonami.
@Julka_ACAB_BLM: Co to znaczy obowiązkowe? Przy narodzinach? Przy ustalaniu alimentów? Kto ma za to zapłacić?
Nie powinny być obowiązkowe, ale ojciec powinien mieć prawo uwarunkowania alimentów od zrobienia testu.

Matka nie zgadza się na test? „Ojciec” może się nie zgodzić na alimenty.

Nie widzę żadnego sensu w zmuszaniu wszystkich do testów.
I właśnie dlatego bym się obraziła, bo niebieski to powinien mnie znać i wiedzieć do czego jestem zdolna a do czego nie. Ja z nim nie mam takich problemów, więc hipokryzją byłoby gdyby on jednak miał jakieś swoje obawy, bo wiem, że byłyby spowodowane nie moim zachowaniem, a zachowaniem jego ex.


@AlienFromWenus: co to znaczy "poznać"? Charakter zmienia się cały czas a w przypadku takich rzadkich wydarzeń (jak ciąża) jest ciężko
@naprawtagi: Ale kto jest zmuszany? Test jest prowadzony na ojcu i dziecku. Kobiecie nic nie robisz.
Tak, przy narodzinach, każdorazowo.
Zapłacić może zainteresowany pełną kwotę.
Co to znaczy, że matka nie zgadza się na test? to już daje fundamenty na to by myśleć, że coś jest nie tak..

Twoje rozwiązanie generuje więcej problemów niż obowiązkowy test xd
Ojciec "MOŻE" nie zgodzić się na alimenty? a jak sąd mu na to nie
@nadmuchane_jaja: Równocześnie można powiedzieć, że dupy każdy dać może.. skąd się biorą takie wysrywy to ja nie wiem. Chyba o stosunek łatwiej kobiecie niż mężczyźnie prawda? Ale mnie gotują takie jawne pociski z jednej strony na drugą...
@nadmuchane_jaja: #!$%@? się zna, jak jest taka mądra to niech się sama spuści po 8 browarach jak to takie łatwe i proste. Kobiety nie mają pojęcia o działaniu #!$%@?, im się wydaje generalnie że to jest taki mięsny wibrator, a on ma uczucia i potrzeby głupia dziwko
Socjal należy zlikwidować.


@7160: I to jest ten moment kiedy samotna matka zaczyna kraść katalizatory, albo jebnie mirka 15k cegłą w głowę, żeby potem sprzedać jego telefon za 20% wartości.
@xKrissowsky: zapłacić „może” zainteresowany? A jak ojciec nie jest zainteresowany to kto ma płacić? Podatnicy? Jakie korzyści przynosi obowiązkowy test?

Moje rozwiązanie jest proste. Ojciec przy sprawie o alimenty MOŻE, ale nie musi zażądać testu i w przypadku braku zgody matki na test MOŻE ale nie musi odmówić płaceniu alimentów. Wymień choć jeden problem które generuje moje rozwiązanie w porównaniu do obowiązkowego testu.
@naprawtagi: Jeśli nie ma zainteresowanych to nie robimy testu. Test przestaje być obowiązkowy jeśli obie strony tego nie chcą. Przecież taki zapis może istnieć w regulaminie/ustawie.

Generuje to, że facet ostatecznie nie będzie "mógł".. wiadomo jak wyglądają nasze sądy, o społecznym linczu nie wspomnę
Bo twoje rozwiązanie jest przy sprawie o alimenty, czyli dodatkowe generowanie papierkowej roboty i dodatkowe sprawy w sądzie... I na jakiej podstawie sprawa o alimenty? Facet powie,
@xKrissowsky: Opisałeś scenariusz nieobowiązkowego testu, skoro jest robiony tylko jeśli matka albo ojciec chcą. Widziałem wpisy osób, które chcą obowiązkowy test dla każdego dziecka robiony po narodzinach. To rozwiązanie mi się nie podoba, a nie Twoje. Twoje jest ok, ale przecież to jest dokładnie stan, który mamy obecnie. Każdy z rodziców może przeprowadzić taki test jak ma ochotę.

Moje rozwiązanie dotyczy tylko kwestii o alimenty, tzn. że sądy nie powinny mieć
Generuje to, że facet ostatecznie nie będzie "mógł".. wiadomo jak wyglądają nasze sądy, o społecznym linczu nie wspomnę

Bo twoje rozwiązanie jest przy sprawie o alimenty, czyli dodatkowe generowanie papierkowej roboty i dodatkowe sprawy w sądzie... I na jakiej podstawie sprawa o alimenty? Facet powie, że nie wychowa dziecka dopóki nie zrobią testu? ALE muszą czekać na sprawę o alimenty? coś mi się tu albo nie klei albo nie rozumiem.

@xKrissowsky: