Wpis z mikrobloga

@Sierzant_Cruchot: Ja dostałem 2,5x tyle i nie było o czym rozmawiać. Sporo zależy od wieku i tego co chcesz robić. W starej robocie po 2,5 roku mnie już zabijała rutyna, a i kasy owszem o ile nie brakowało, to na coś grubszego czy żeby był oddech, dalej nie starczało.
Dostając nową ofertę, po prostu sobie przeliczyłem, że nawet jak mnie wywalą po 3 miesiącach, to zarobię tyle, co w 7 miesięcy
po 3 miesiącach, to zarobię tyle, co w 7 miesięcy w obecnej robocie


@tellet: To też jest margines błędu, w razie czego mam czas na szukanie nowej roboty.

Weź druga po prostu


@Lordon: Tak nie dam rady, szczególnie na początku jak się trzeba wdrożyć. W nowej firmie obecność w biurze, a wtedy nie ogarnę tematów z obecnej.

Na początku byłem bardzo niechętny, ale jednak finalnie się zdecydowałem i to była
Specjalista w XYZ dla Firmy ABC.


@Sierzant_Cruchot: ja tak mam. Pracowałem 4 lata w jednej firmie, ktora korzysta prawie tylko z własnych frameworków. Jak zmieniałem pracę to niektorzy rekruterzy dziwili się że startuje na seniora a wiedzę mam na juniora ( ͡° ͜ʖ ͡°) po prostu nigdy nie pracowalem z rzeczami o ktore sie pytali. Czuję że mam ogromne braki z technologiami, a tutoriale czy malutkie projekciki
@Sierzant_Cruchot: @JaFracek:
Ja zmieniłem pracę na początku 2020. Zarobki + 50% i 11 dni wolnego więcej. Przyszedł Covid i w poprzedniej robocie musieli brać przymusowy urlop + bezpłatny, wiec trafiłem jak ślepej kurze ziarno ( ͡° ͜ʖ ͡°) A w nowej taki lajt, że ja pierdziele (spora międzynarodowa korporacja ( ͡° ͜ʖ ͡°))
po 4 miesiącach na ławce bez projektu dostałem wypowiedzenie


@NieBendePrasowac: Tego bym chciał uniknąć. Ostatnio doceniam stałość posady.

A w nowej taki lajt, że ja pierdziele (spora międzynarodowa korporacja ( ͡° ͜ʖ ͡°))


@wfm125m: W umowie nie ma nic o lajcie, ale środowisko IT jest specyficzne, więc liczę na w miarę bez stresowe wdrożenie.

I teraz wiem że jak czuje że jest dobrze to zostaję.


@
Tego bym chciał uniknąć. Ostatnio doceniam stałość posady.


@Sierzant_Cruchot: jeśli sobie nie spalisz mostów, pomyśl tak, że nawet jak po 3 miesiacach Cię zwolnią to i tak miałbyś 3 miesiące zeby wyjść finansowo na to samo, a pewnie w razie czego mógłbyś wrócić do starej firmy szybciej.
Ja rok temu odczuwałem silny niepokój, że miałbym iść po podwyżkę skoro tyle sie obijam i tak samo mialem jak bralem udział w rozmowach
@Sierzant_Cruchot: ogólnie ciężko w IT zmienić na gorsze jak masz głowę na karku. Jak serio będzie lipa to za podobne pieniądze (a może i znacznie więcej, w najgorszym wypadku cokolwiek pomiędzy obecnymi i nowymi zarobkami) znajdziesz na pewno coś lepszego, a jak w obecnej nie pracują skończeni debile to w razie W możliwe, że będziesz mógł wrócić za lepsze pieniądze jeśli na tym Ci zależy. Przesiedziałem tak kilka lat za długo
Moim zdaniem nie ma co się zastanawiać, tylko zmieniać, jest taki rynek że w końcu i tak trafisz na coś dobrego i dobrze płatnego, gdybym nie skakał, to bym miał może 30-40% aktualnych zarobków


@MialemNieWracac: A ile byłeś w pierwszej firmie?
@Urajah: to bardzo zależy od sytuacji, z perspektywy czasu najoptymalniej było zwolnić się prawdopodobnie pół roku wcześniej, bo mimo słabego hajsu, finalnie mi się to zwróciło przez wolną rękę w projektach i bardzo szybkie dobicie do seniora

W kolejnych firmach byłem już dużo krócej ( ͡° ͜ʖ ͡°) w kolejnej 9 miesięcy, potem pół roku, w aktualnej jestem dopiero 3 miesiące ale z perspektywą na zostanie na