Wpis z mikrobloga

#microsoftflightsimulator #flightsimulator #elitedangerous
jaki HOTAS kupić do Flight Sim 2020 i Elite Dangerous? ew. inne kosmiczne jak Star Citizen, albo okazjonalnie ARMA3
nie gram w DCS i w sumie waham się pomiędzy Saitek X52 vs Logitech X56 vs Thrustmaster Warthog, nie wiem czy warto dopłacać do tego ostatniego jak tam przepustnica pasuje tylko do A10 i w innych grach tak średnio
  • 13
  • Odpowiedz
@buta-pren: warthoga znalazłem za 1700 i na pewno nie chciałbym wydawać więcej bo nie wiem czy mi sie nie znudzi za 2 dni, logitechy to jakieś plastikowe gówienka więc 1k to max na takie coś
  • Odpowiedz
  • 1
@bruuh Konsensus jest, że najlepszą budżetową opcją jest zestaw od thrustmastera t16000m przepustnica twcs, czasami zestaw z pedałami jest na promce (ostatnio za 800zł). Osobiscie wiele lat uzywalem saiteka x52pro i ogólnie spoko ale za 1k to bym nowego teraz nie kupil jezeli za 800zl mozna miec porownywalny zestaw z pedalami (uzywam tych pedalow i są ok). Ostatnio kupilem joystick od vkb i saitek lezy.
  • Odpowiedz
  • 0
@bruuh https://flightsimcontrols.com/product-category/controllers/ na tej stronie- dostawa z holandii. Ja akurat kupilem gunfightera z mcg pro, ale o gladiatorze tez czytalem dobre opinie. Jak nie mają na stanie to trzeba czekac na restock- jakis rok temu byly co misiac lub 2. Mimo wszystko polecam zestaw od thrustmastera (np. tu https://allegro.pl/oferta/joystick-thrustmaster-t-16000m-fcs-flight-pack-3w1-10188599825) jak chcesz flight sim to pedaly dodaja duzo imersji. Robilem wstepny kurs na pilota ultralighta i takim malym samolotem w powietrzu w wiekszosci
  • Odpowiedz
@bruuh: używam X56, co prawda do MSFS i bardzo rzadko do DCS. Ogólnie jestem zadowolony, chociaż czasami myślę że brakuje mi jednak pedałów ale już nie chce sobie zagracać pokoju kolejnym sprzętem.
  • Odpowiedz
@MagnusArias: zamówiłem ten Gladiator NXT EVO 'Space Combat Edition' - SCG Premium Right
natomiast nie wiem co z przepustnicą jeszcze, wiem że jest TAWCS ale ma bardzo mało przycisków i tylko jeden enkoder
  • Odpowiedz