Wpis z mikrobloga

@niedasieukryc: dolicz do tej kwoty 8% VAT, w ofercie nie ma też pewnie przyłączy oraz źródła ciepła (pewnie budynek tak przygotowany że tylko PC monoblok lub gaz wchodzi w grę). Instalacje wykonane minimalistycznie, bez poddasza użytkowego.
No taka kwota podana w ofercie, prawda, że nie dopytywałem o szczegóły.


@niedasieukryc: ta tylko zapewne 'informacja nie stanowi oferty handlowej' albo 'oferta jest orientacyjna, dokładna wyliczana na pierwszym spotkaniu'

Jeśli miałaby być realna to pewnie brakuje w wycenie sporo rzeczy

sam mam budowlańców którzy podnosili ceny przy budowach w okolicach wojewódzkich miast i później mieli bekę że debile łykają


@TheDzions: ale tu nawet nie chodzi o cenę robocizny. Mowa
@ATAT-2: kupisz kupisz.

#!$%@? ja dom wykańczałem 100m2, i też mi #!$%@?, że wykończenie to #!$%@? ze 200-300k xD mi wyszło jakieś 1k za metr, a to między innymi dlatego że miałem schody z marmuru i blat granitowy w kuchni xD, płytki w zasadzie tylko na ziemi 60x60 reszta 120x60 cięte na 45st, wszystkie meble robione na wymiar u stolarza, sam praktycznie nic nie robiłem. Sam dom z garażem w bryle,
@niedasieukryc: budowałem w 2013, w 2015 się wprowadziłem. Nie zrobiłem wszystkiego, część mebli miałem starych itp i wyszło mi mniej więcej właśnie tyle. Dom ciutkę większy.
Czy to realne w tych czasach? Sam sobie odpowiedz:)
@TheDzions: Wykończenie to się zgodzę, jak nie masz płytek sprowadzanych na zamówienie z Włoch i podłóg z drewna egzotycznego itp. a rzeczy typu malowanie czy układanie paneli sam ogarniesz to w 1k za m2 się zmieścisz w standardzie "wyższa półka w IKEA". Ale stan deweloperski już nie. Dopóki się nie budujesz to wydaje ci się, że dom to tylko cegły, beton, dach i nie masz pojęcia, że za sam piach czy
#!$%@? ja dom wykańczałem 100m2, i też mi #!$%@?, że wykończenie to #!$%@? ze 200-300k


@TheDzions: super, cieszę się przeczytaj tylko o czym ty piszesz a o czym op

Ty sobie kiedyś tam po kosztach wykanczales samemu i ci wyszło 1k za metr, czyli nawet licząc po tych cenach i super promkach daje to u opa ponad 100k na WYKOŃCZENIE

i teraz chcesz mi powiedzieć, że firma stawiająca domy pod klucz
Ty sobie kiedyś tam po kosztach wykanczales samemu i ci wyszło 1k za metr,

super, cieszę się przeczytaj tylko o czym ty piszesz a o czym op


@ATAT-2: #!$%@? xD nic sam nie robiłem, wszystko ekipami, tylko nie daj się ruchać

wiem o czym pisał OP, pytał czy ta cena jest możliwa, i ja uważam że tak. I uważam, że bardzo dużo ludzi po prostu dało się wyfrajerzyć na wycenach i