Wpis z mikrobloga

Mirki mam taką sytuację, że mieszkanie wizęte na kredyt więc nie za bardzo można się z tego wycofać, a sąsiedzi fatalni. Pode mną mieszka rodzina z 3 dzieci. Dzieci niemal ciągle siedzą w domu i podczas siedzenia biegają po domu oraz krzyczą, a biegi te słychać u mnie jak tupanie słonia. Może nie dali podkładu pod panele albo po prostu zawsze tak słychać bieganie w bloku. Rodzice na ileś próśb, że znacząco utrudnia to życie nic sobie nie robią i twierdzą, że nie będą dzieci uspokajać. Była raz wzywana policja, ale stwierdziła, że "to przecież dzieci". Kompletnie uniemożliwia to funkcjonowanie w mieszkaniu, a pracuję zdalnie + po pracy muszę się uczyć. Jest jakiś sposób na takich sąsiadów czy jak są bombelki to nic z tym się nie zrobi?

#nieruchomosci #mieszkanie #kiciochpyta #pytanie
  • 307
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@Aten7385: Masz problem z sąsiadem POD TOBĄ który ma dzieci i nie wiesz jak to rozwiązać?
Przecież to co ty możesz zrobić na swojej podłodze będzie dla nich bardziej uciążliwe. Szczególnie wieczorem gdy dzieci by już spały.

Pytanie też czy ty nie masz źle wyciszonej podłogi jak słyszysz sąsiadów z dołu. Zazwyczaj słyszy się tych z góry i z boków. Nikt przecież po suficie nie chodzi więc skąd ten hałas?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Aten7385: po pierwsze zainwestuj w słuchawki z dobrym ANC. Po drugie do kompletu kup sobie drewniane chodaki, po trzecie skakanka. Słyszałem że skakanie na skakance w chodakach o 6 rano jest ćwiczeniem rewelacyjnym dla zdrowia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Aten7385 współczuję Ci. Ja na twoim miejscu pozbył się mieszkania. Ewentualnie możesz czekać kilka lat aż dorosną ale prawda jest taka, że jako nastolatkowie mogą być jeszcze gorsi.

Opcją jest też iść z nimi na noże. Kup porządny subwoofer i kule do toczenia ;)

Możesz też obrać taktykę defensywną i kupić słuchawki z ANC
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Aten7385: u komedianta pomysł z granatnikiem przeszedł. Może warto powtórzyć?
Albo jebnij na maksa jakąś Metallice czy co tam Ci w duszy gra jak będą kłaść dzieci do spania czy coś. Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie.

Ja się może nie powinienem wypowiadać, bo mieszkam w domu jednorodzinnym, ale młody robiący harmider przeszkadza nawet reszcie domowników. A co dopiero obcym. Nie daj sobie wmówić, że problemu nie ma, bo to, że
Jak trochę potupałem po mieszkaniu (wiadomo, że ogarnęli, że to intencjonalnie) to przyleciała matka p0lka jak ja śmię śmieć tupać jak jej bombelek jest chory


@Aten7385: Teraz już widzę, że uprawiasz #!$%@?, aby naprowadzić widzów na aspekt matki p0lki, że to niby pokrzywdzony jesteś i otoczony głąbami. Tylko głąb bierze kredyt w bloku, gdy przeszkadzają mu hałasy innych mieszkańców, czy to dzieci, czy to odgłosy remontów. Dzieci mają to do tego,
U mnie wystarczyło porozmawiać, sąsiedzi mają takie śmieszne radyjko co gra na zasadzie takiej jak słuchawki kostne, ledwo to brzęczy ale w całym budynku słychać.
@Aten7385 komentarze wykopków - kup sobie słuchawki, takie jest mieszkanie w bloku. No właśnie nie! Skoro mieszkamy w bloku to szanujmy się wzajemnie. Nie rzucam kulkami po po podłodze, nie latam w drewniakach a dlaczego? Bo mam świadomość, że ktoś pode mną mieszka. I chciałabym żeby każdy mieszkając w bloku tak myślał.
Nie może być tak, że Ty masz zęby zacisnąć bo ktoś ma #!$%@?. Z doświadczenia wiem, że dyskusje z madkami
@Aten7385 współczuję, naprawdę. Ciężko temat ale dlatego ja szukam małego mieszkania gdzie są same kawalerki. Mam nadzieję, że to ograniczy szansę na to, że ktoś postanowił mieć 2 kaszojadow w 35m2 :)

Są tutaj artyści co tłumaczą się, że to dzieci i, że to normalne. Nie. Obecne dzieci to jakaś patalogia z ADHD, rodzice ich nie wychowują tylko chowają jak zwierzęta.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@maryjuszpitagoras: to będziesz mieć studenciaków xD powodzenia.

@woda_z_cytryno: chyba ci sie kierunki góra dół pomyliły, bo to op jest nad tymi sąsiadami i jak sam wskazywał stara się im dopiec właśnie wymienionymi rzez ciebie przykładami. Czemu zakładasz, że ktoś ma #!$%@? w opiece nad swoimi dziećmi? Wcale tak nie musisz być w tym konkretnym przypadku, ale już układasz sobie rzeczywistość pod wskazaną tezę.
@Aten7385: niezła wtopa. Prawo w takim wypadku nie pomoże, a nawet może pokarać Ciebie, jeśli zastosujesz środki ofensywne. Ktos polecił słuchawki, ale domyślam się, że to niekomfortowe i na dłuższą mete niezdrowe. Musisz dogadać się z sąsiadem, a da się to zrobić. Ustal z nim w którym pokoju pracujesz i poproś by ograniczyć działalność dzieci. Jeśli akurat wypadnie tak, że pod Tobą śpi kaszojad to namów go na zmianę miejsca legowiska.