Wpis z mikrobloga

Mirki mam taką sytuację, że mieszkanie wizęte na kredyt więc nie za bardzo można się z tego wycofać, a sąsiedzi fatalni. Pode mną mieszka rodzina z 3 dzieci. Dzieci niemal ciągle siedzą w domu i podczas siedzenia biegają po domu oraz krzyczą, a biegi te słychać u mnie jak tupanie słonia. Może nie dali podkładu pod panele albo po prostu zawsze tak słychać bieganie w bloku. Rodzice na ileś próśb, że znacząco utrudnia to życie nic sobie nie robią i twierdzą, że nie będą dzieci uspokajać. Była raz wzywana policja, ale stwierdziła, że "to przecież dzieci". Kompletnie uniemożliwia to funkcjonowanie w mieszkaniu, a pracuję zdalnie + po pracy muszę się uczyć. Jest jakiś sposób na takich sąsiadów czy jak są bombelki to nic z tym się nie zrobi?

#nieruchomosci #mieszkanie #kiciochpyta #pytanie
  • 307
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@francoisinho: ale co jest? Czy jedyne co potrafisz to sięgać po wyzwiska? Padło kilka konkretnych pytań na które nie odpowiedziałeś, a na koniec dorzuciłeś wisienkę na torcie w kwestii obszaru funkcjonowania art.51 KW - totalnie nieprawdziwe. Ze względu, że już dokładnie wiem jak stoisz z prawniczą wiedzą, to dalsza dyskusja nie ma sensu.

Chyba, że na tym to ma polegać? Liczysz na wzajemne wyzwiska i toksyczną walkę tak jak doradzasz opkowi
@szymkov: nie masz nic elokwentnego do napisania? Co za niespodzianka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@w33d: interpretacja art. 51 KW, którą przytoczyłem, jest ogólnie przyjęta - przejdź się do biblioteki (jeśli wiesz, co to za miejsce) jeśli chcesz się przekonać empirycznie.

Ze względu, że już dokładnie wiem jak stoisz z prawniczą wiedzą, to dalsza dyskusja nie ma sensu.

Dokładnie, ta dyskusja nie ma sensu - ja mam
moim zdaniem rodziny powinny mieszkać w domach, a nie blokach. nie stać cię na dom = nie zakładasz rodziny


@larine: Ta słynna szkoła chłopskiego rozumu. Domy są generalnie przestrzennie nieefektywne (z punktu widzenia zagospodarowania przestrzeni), a bloki stanowią lokum dla prawie połowy populacji Polski.
Miasta i tak mają problem z rozrastaniem się przedmieści (bo zaraz rozpoczyna się płacz, by miasto podciagnęło kanalizację i jakąś linię autobusową), nie ma tam infrastruktury (żłobki,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vboss: Jest spoczynek nocny w KW. Termin ciszy nocnej możemy często spotkać w regulaminach spółdzielni/wspólnoty
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vboss: no nie masz wyznaczonych godzin w KK/KW. Zagłuszenie? Chyba naruszenie - to zupełnie inna sprawa. Art. 51 KW obowiązuje bez żadnych restrykcji godzinowych.
Wbrew pozorom regulamin również kwalifikujemy jako akt prawny, no ale zdecydownie niższej rangi niż ustawa.
jaki to przepis zabrania słuchania muzyki? ( ͡° ͜ʖ ͡°) może jakiś przepis zabrania treningu w domu, np. na skakance?


@francoisinho:

51 KW. Zgodne z § 1 tego przepisu każdy, kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze.

oraz

Zgodnie z art. 16 ustawy o własności lokali, „Jeżeli właściciel lokalu (…) wykracza w sposób