Wpis z mikrobloga

Ktoś się chyba pozamieniał na głowy z inną częścią ciała w ZTMie

https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Drozsze-bilety-na-komunikacje-w-systemie-Fala-n174252.html

Podwyżki mnie nie dziwią. ALE wytłumaczcie mi, jaki jest sens odbijania karty, jeżeli nic to nie zmienia w tym ile płacę? Wzięto system z Poznania, ale jak zwykle w Trójmieście upośledzony. W Poznaniu odbicie na wyjściu jest ważne, żeby dobrze zliczyło opłatę, inaczej zliczy jak podróż do przystanku końcowego i tak skasuje (maks 4,18zł btw xDDDD). W Trójmieście? Nic to nie zmieni, bo przecież i tak zapłacimy 117 złotych miesiąc w miesiąc nieważne czy na dojazd 3 przystanków, czy 17. Więc po cholerę mam pamiętać o odbijaniu się przy wyjściu? Dość powiedzieć, że przejechanie 1 przystanku w poznaniu to 72gr, u nas 4,8zł xD

Jak natomiast po raz kolejny się zdziwicie, że w weekend nie da się przejechać koło Forum albo Fashion house, to sobie policzcie ile osoby na jednoprzejazdowym bilecie zapłacą za dojazd komunikacją, nawet jak jadą z dzielnicy obok. Może i staniemy w tym samym korku, ale za to będzie drożej niż samochodem.

O systemie 20 czy 40 przejazdów 75 minutowych na 90 dni to już nawet nie chce mi się strzępić ryja, znowu nieważne, czy 3 przystanki, czy 17. Z chęcią bym sobie wykupił 40 przejazdów, ale na 5-10 przystanków, czyli jakieś 60% tej wartości max.

No i oczywiście dalej brak jakichkolwiek biletów tygodniowych skierowanych do turystów.

Taka fajna okazja, żeby uporządkować, uprościć i uatrakcyjnić taryfę. Ein Karte, ein Tarif. Nie #!$%@?, dalej trzeba będzie mieć doktorat z biletologii, żeby w ogóle zacząć ogarniać ()

#gdansk #codzienneszkalowaniegdanskiegozbiorkomu #trojmiasto #gdynia ##!$%@?
N.....y - Ktoś się chyba pozamieniał na głowy z inną częścią ciała w ZTMie

https:/...

źródło: comment_1672947332zIoM3OtnYHxX2gWjwHOV15.jpg

Pobierz
  • 62
@Nie_znany: Co komu przeszkadzał dotychczasowy system?XD przecież to rozwiazanie brzmi tak absurdalnie, że głowa mała. Ehh kiedyś to było, wybiegało się do tramwaju na ostatnią chwile, kupowało bilet u motorniczego, zbierało #!$%@? za brak pasownego i w ogóle za samo istnienie i jechało w świat, a teraz dłużej bym się zastanawial jak i za ile mam bilety kupić niż bym jechał. Ładnie posmarowane musiało być dla twórców tego gówna, pewnie ktoś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kwmaster: @akane13:
jeśli chodzi o kwestie staruszków i odbijania się przy przejeździe - np. taki Inowrocław ma obowiązek odbijania się przy wejściu miesięcznymi. Staruszki nie mają z tym problemu.

podejrzewam że kwestia czystej statystyki, ale w najgorszej dla pasażera opcji XD
@Kubart: Obecnie nie musisz wcale odbić po zakupie miesięcznych. > jeszcze x lat temu na slasku jak wchodzil ŚKUP to miesieczny tez kosztowal tyle samo - odbijanie sie pozwalalo na zastosowanie zniżki w następnym miesiacu. Chyba byl jakis min. prog odbic w msc (chyba) a na pewno jak wszedles, odbiles sie i wychodzac tez i nie przegapiłeś wiecej niz iles takich odbic to miales znizke typu 5zl w nastepnym miesiącu. Nigdy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Nie_znany: zmagacie się z tym samym problemem co Śląsk ( ͡° ͜ʖ ͡°) my mamy Śląską Kartę Utrudniającą Podróże (ŚKUP). Też trzeba było na początku odbijać jak #!$%@? przy wejściu/wyjściu (tak, miesięczny) ale ktoś w końcu podumał i z tego co pamiętam teraz trzeba miesięczny odbić raz, żeby go aktywować.
@Nie_znany: Uwielbiam Trójmiasto, jak nad morze to tylko tam. Fajne plaże, mało ludzi, mało parawanów, kultura. Jest gdzie wyjść i dobrze zjeść. Ale komunikacja to tragedia, najgorsza na świecie. I nie przesadzam, pokażcie mi gorzej funkcjonujący system biletowania aglomeracyjnego to odszczekam. Zawsze jak gdzieś jade coś pozwiedzać to staram się jeździć komunikacja miejska, mam na telefonie apki niemieckie, włoskie, austriackie nawet węgierskie. Wszędzie się da tylko nie w Trójmieście. Nie wiedzą
No i oczywiście dalej brak jakichkolwiek biletów tygodniowych skierowanych do turystów.


@Nie_znany: przecież był jakiś, półtora roku temu byliśmy tydzień nad morzem z różową, ja miałem jakiś za 50 zł a ona studencki za połowę tego i wystarczyło go raz skasować i był ważny przez 168 godzin na dowolny rodzaj zbiorkomu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nie_znany: skąd wziąłeś te maksymalna cenę 4.18 za przejazd w Poznaniu? Liczy ci normalnie za przystanki, jak będzie ich dużo to skaduje więcej. Po którym tam przystanku kasuje 8gr za przystanek ale nie przestaje naliczać. Na początku u nas też był ten pomysł aby miesięczne odbijać, ale na szczęście z niego zrezygnowano. No i teraz po chyba 10 latach w końcu wprowadzono appke na telefon i będzie się można tel odbijać.