Wpis z mikrobloga

Ktoś się chyba pozamieniał na głowy z inną częścią ciała w ZTMie

https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Drozsze-bilety-na-komunikacje-w-systemie-Fala-n174252.html

Podwyżki mnie nie dziwią. ALE wytłumaczcie mi, jaki jest sens odbijania karty, jeżeli nic to nie zmienia w tym ile płacę? Wzięto system z Poznania, ale jak zwykle w Trójmieście upośledzony. W Poznaniu odbicie na wyjściu jest ważne, żeby dobrze zliczyło opłatę, inaczej zliczy jak podróż do przystanku końcowego i tak skasuje (maks 4,18zł btw xDDDD). W Trójmieście? Nic to nie zmieni, bo przecież i tak zapłacimy 117 złotych miesiąc w miesiąc nieważne czy na dojazd 3 przystanków, czy 17. Więc po cholerę mam pamiętać o odbijaniu się przy wyjściu? Dość powiedzieć, że przejechanie 1 przystanku w poznaniu to 72gr, u nas 4,8zł xD

Jak natomiast po raz kolejny się zdziwicie, że w weekend nie da się przejechać koło Forum albo Fashion house, to sobie policzcie ile osoby na jednoprzejazdowym bilecie zapłacą za dojazd komunikacją, nawet jak jadą z dzielnicy obok. Może i staniemy w tym samym korku, ale za to będzie drożej niż samochodem.

O systemie 20 czy 40 przejazdów 75 minutowych na 90 dni to już nawet nie chce mi się strzępić ryja, znowu nieważne, czy 3 przystanki, czy 17. Z chęcią bym sobie wykupił 40 przejazdów, ale na 5-10 przystanków, czyli jakieś 60% tej wartości max.

No i oczywiście dalej brak jakichkolwiek biletów tygodniowych skierowanych do turystów.

Taka fajna okazja, żeby uporządkować, uprościć i uatrakcyjnić taryfę. Ein Karte, ein Tarif. Nie #!$%@?, dalej trzeba będzie mieć doktorat z biletologii, żeby w ogóle zacząć ogarniać ()

#gdansk #codzienneszkalowaniegdanskiegozbiorkomu #trojmiasto #gdynia ##!$%@?
Pobierz N.....y - Ktoś się chyba pozamieniał na głowy z inną częścią ciała w ZTMie

https:/...
źródło: comment_1672947332zIoM3OtnYHxX2gWjwHOV15.jpg
  • 62
via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
@Nie_znany: już to widzę jak to będą weryfikować. Ludzie na krótkich trasach pewnie będą jeździć bez biletu a osoby starsze będą miały wielki problem z tym całym systemem. Teraz już wiem skąd ponad roczne opóźnienie chyba sami nie wiedzieli co #!$%@? i czekali żeby zwalić wszystko na kark inflacji.
@Nie_znany: komunikacja miejska w Trójmieście to jakiś nieśmieszny żart. Mieszkam poza Gdańskiem od pewnego czasu i mam PKM pod nosem. W wielkim skrócie żeby nie przedłużać:

- podróż do pracy to około 55 minut (dojście na stację, podróż PKM, dojście do pracy). Samochodem 28-35 minut (sprawdziłem min/max z historii nawigacji)

- koszt PKM (w dwie strony)- 20 PLN
- koszt benzyny (w dwie strony) - około 22 PLN

Jeżdżę w godzinach
@wytrzzeszcz: no jak się zrobi mniej deszczowo i cieplej to też u mnie rowerek na większość dojazdów, ale no litości, żeby takie fikołki robić.
@Pshybysz: jak to co, ułatwienie i przejrzystość taryfy, nie widać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kwmaster: e tam, roczne, więcej chyba, nie wiem czy nie przed pandemią xD
@Madridista98: znakomity model amerykański? Podziękuję
@akane13: no właśnie to jest coś, co
@Nie_znany takie odbijanie to ma sens dla studentów, którzy jeżdżą dużo i na krótkie trasy. Wtedy człowiekowi się jeszcze chce dla zaoszczędzenia kilku zł.

Osobiście pracując nie chciałoby mi się z tym #!$%@?ć, wolałabym zapłacić kilka zł więcej
jak będziesz sie odbijał to bedzie taniej niż jak nie będziesz tego robił. Czego dokładnie nie zrozumiałeś?


@kaaban: przeczytaj to jeszcze raz, uważnie, a następnie pomyślmy nad dwiema rzeczami:
a) jaki jest sens odbijania karty z biletem miesięcznym, który i tak uprawnia Ciebie do korzystania z komunikacji miejskiej w konkretnym obrębie?
b) czemu musimy płacić ekstra koszt za zanonimizowanie swojego życia prywatnego? Chcę płacić mniej = firma obsługująca Falę będzie wiedzieć
@Nie_znany: Kupowanie wielu biletów na raz i rabaty z tym związane są jak dla mnie spoko. Ktoś od czasu do czasu jeździ nie musi płacić jednorazówek. Na zachodzie już to jest od wielu lat.

ale czy ja dobrze rozumiem, bilet 75 minutowy nie dość że ograniczony czasem to jeszcze przystankami? Chyba bezsensowne komplikowanie życia... no i nie ogarniam już totalnie różnicy między biletami odbijanymi i nieodbijanymi, ktoś chyba po prostu chciał