Wpis z mikrobloga

Ktoś się chyba pozamieniał na głowy z inną częścią ciała w ZTMie

https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Drozsze-bilety-na-komunikacje-w-systemie-Fala-n174252.html

Podwyżki mnie nie dziwią. ALE wytłumaczcie mi, jaki jest sens odbijania karty, jeżeli nic to nie zmienia w tym ile płacę? Wzięto system z Poznania, ale jak zwykle w Trójmieście upośledzony. W Poznaniu odbicie na wyjściu jest ważne, żeby dobrze zliczyło opłatę, inaczej zliczy jak podróż do przystanku końcowego i tak skasuje (maks 4,18zł btw xDDDD). W Trójmieście? Nic to nie zmieni, bo przecież i tak zapłacimy 117 złotych miesiąc w miesiąc nieważne czy na dojazd 3 przystanków, czy 17. Więc po cholerę mam pamiętać o odbijaniu się przy wyjściu? Dość powiedzieć, że przejechanie 1 przystanku w poznaniu to 72gr, u nas 4,8zł xD

Jak natomiast po raz kolejny się zdziwicie, że w weekend nie da się przejechać koło Forum albo Fashion house, to sobie policzcie ile osoby na jednoprzejazdowym bilecie zapłacą za dojazd komunikacją, nawet jak jadą z dzielnicy obok. Może i staniemy w tym samym korku, ale za to będzie drożej niż samochodem.

O systemie 20 czy 40 przejazdów 75 minutowych na 90 dni to już nawet nie chce mi się strzępić ryja, znowu nieważne, czy 3 przystanki, czy 17. Z chęcią bym sobie wykupił 40 przejazdów, ale na 5-10 przystanków, czyli jakieś 60% tej wartości max.

No i oczywiście dalej brak jakichkolwiek biletów tygodniowych skierowanych do turystów.

Taka fajna okazja, żeby uporządkować, uprościć i uatrakcyjnić taryfę. Ein Karte, ein Tarif. Nie #!$%@?, dalej trzeba będzie mieć doktorat z biletologii, żeby w ogóle zacząć ogarniać ()

#gdansk #codzienneszkalowaniegdanskiegozbiorkomu #trojmiasto #gdynia ##!$%@?
Pobierz N.....y - Ktoś się chyba pozamieniał na głowy z inną częścią ciała w ZTMie

https:/...
źródło: comment_1672947332zIoM3OtnYHxX2gWjwHOV15.jpg
  • 62
@MrDracek: nie jestem urzędnikiem ani nawet pracownikiem tego gówna które robiło falle, swoje pseudobłyskotliwe pytania zostaw na urodziny do cioci. Ja tylko mówię, że ma napisane wprost: będzie się odbijał będzie taniej, nie będzie będzie drożej. Reszta głupiomądrych rozważań proszę słać do urzędników
@kaaban: No nie do końca. Bo rozumiem kupując bilet wybieram czy chcę ten czy inny. I co potem dostanę karę od kanara bo 10 dni temu zapomniałem się odbić?


@Nie_znany: skąd mam to wiedzieć? zapytaj organizatora transportu
@slepauliczka: takie odbijanie ma sens jak płacisz zależnie od przejechanych przystanków, jak płacisz stałe 117 złotych miesięcznie, to gdzie sens gdzie logika. Przy systemie stałej opłaty to odbijanie nie ma sensu ani dla studenta ani dla programisty 15k. Jedynie ułatwi zbieranie danych o ilości pasażerów ZTMowi.

@puexam: no tak, generalnie to jest idea jakby nie patrzeć biletów okresowych i nic do tego nie mam. Tylko z chęcią bym sobie kupił
@kaaban: raz wiesz, raz nie wiesz, zdecyduj się ¯_(ツ)_/¯


@Nie_znany: przecież masz wyraźnie napisane: będzie się odbijał będzie taniej, nie będzie będzie drożej. Dlaczego od razu zaczynasz kombinować z edge case?
@Nie_znany: jeszcze x lat temu na slasku jak wchodzil ŚKUP to miesieczny tez kosztowal tyle samo - odbijanie sie pozwalalo na zastosowanie zniżki w następnym miesiacu. Chyba byl jakis min. prog odbic w msc (chyba) a na pewno jak wszedles, odbiles sie i wychodzac tez i nie przegapiłeś wiecej niz iles takich odbic to miales znizke typu 5zl w nastepnym miesiącu. Nigdy jej nie zdobylem, bo not worth przepychanie sie z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Nie_znany: nie no dzięki, mam urlop od świąt, nic nie wiem co się dzieje w tym #!$%@?łku i jest tak dobrze, no, ale nie oto op wchodzi cały na biało. Dziękuję, jprdl nienawidzę tego miasta ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ciekawe jak oni zamierzają to wszystko połączyć z biletami metropolitarnymi na wszystko w obrębie danych miast - pierdylion kombinacji na 1, 3, 5, 7, 23 przystanków autobusowych albo
@ja_kasztan: O ja #!$%@? jak sykłem. Wzorowe.

Dobrze, że pamiętam Gdańsk z czasów studenckich naście lat temu kiedy wprawdzie trzeba było jechać ponad godzinę w jedną stronę, ale miesięczny był jeden i kosztował gówno-pieniądze. Teraz to jakiś cyrk, #!$%@?, na gąsienicach z tym odbijaniem biletu wejście-wyjście.

Aż muszę sprawdzić jak to działa w "moim" mieście gdzie teraz mieszkam bo jest mniejsze od Gdańska.
Polecam ZTM na Śląsku i naszą kartę ŚKUP. Kupuje bilet okresowy, raz przykładam bo zakupie i pół roku mam to głęboko w poważaniu. Wchodzi kanar to nie sięgam do portfela tylko pokazuje apkę (co w ostatnich 4 latach zdążyło mi się zawrotne 2 razy). A bilet kupuje w tej samej apce i jedyne o co muszę się martwić to czy karta się nie rozmagnetyzowała po pół roku leżenia w portfelu XD