Wpis z mikrobloga

  • 1849
Tropię audiofilskie absurdy już kilka lat, a oni ciągle potrafią mnie zaskoczyć...
UHA isoclean zero ohm to audiofilska… rozdzielnica!
Skrzynka przychodzi już zmontowana z kompletem bezpieczników Siemens 32A (jakieś 50 zł/szt) i wyłącznikiem kompaktowym Schneider NSX100M (1300 zł). Oprócz bezpieczników producent pakuje tam „obficie pozłacane”miedziane sztaby, odpowiednio grube przewody a całość zamontowana jest na drewnie mpingo w celu „izolacji i tłumienia”. Producent deklaruje, że po zamontowaniu tej skrzynki odkryjesz na nowo zasilanie swojego sprzętu audio. Niestety wiele więcej z artykułu na Monostereo wyczytać się nie dało, bo autor ewidentnie zaślinił klawiaturę.
Montaż? Banalnie prosty:
„Po prostu prowadzisz kabel z istniejącego panelu zasilania powiedzmy 100 lub nawet 200a.”
Tylko jak to tak, to nie popsuje brzmienia? Bez sensu.

Sprzedawana solo lub w zestawie z kablem Furutech do poprowadzenia w ścianie i jednym gniazdkiem Furutech NCF (vel. NFC według Wojciecha-Sana).
Wersja bez dodatków – $6900 (30 300 zł)
Wersja na wypasie – $8750 (38 500 zł)

PRAWIE CZTERDZIEŚCI KOŁA ZA ROZDZIELNICĘ A BEZPIECZNIKI CIĄGLE NIEAUDIOFILSKIE. To jest skandal. No ale wiadomo: jakby było z audiofilskimi, byłoby jeszcze drożej. A tak to sobie możesz wybrać pod własny gust xD Ciekawe, co teraz czują te dwie osoby, które kupiły listwę zasilającą za 100 patyków, o której mówiłem w ostatnim przeglądzie. Przecież bez rozdzielnicy to nie zagra…
No, to zostaje jeszcze kwestia zamulającego brzmienie licznika ( ͡º ͜ʖ͡º)

#tonskladowy - najbardziej odjechane gadżety #audiovoodoo
Pobierz Roszp - Tropię audiofilskie absurdy już kilka lat, a oni ciągle potrafią mnie zaskocz...
źródło: comment_1672899495fM2o4Z4S9X7FMbbV65VPli.jpg
  • 227
@Roszp: mnie to nie dziwi, że coraz bardziej absurdalne rzeczy są tworzone jako audiofilskie. Dość wąska grupa odbiorców, większość z nich nakupiła już niepotrzebnych gadżetów do poprawy dźwięku. Ktoś z mądrą głową wymyśla kolejne rzeczy, na których może robić gruby pieniądz.
Kable do zasilania, listwy, gniazdka, przewody, bezpieczniki, rozdzielnica... może następnie ujrzymy jakieś audiofilskie kable by doprowadzić prąd do całego domu.
wałek do wyprowadzenia hajsu z państwowek?


@skethoo: no jak, widziałeś Ty kiedyś, żeby państwówka kupiła taką rozdzielnicę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przecież giga afera była, jak sobie jakiś urzędnik fotel gamingowy kupił, a co dopiero takie coś xD

Zapewniam, na co dzień obcuję z takimi audioświrami. Oni istnieją, oni takie rzeczy kupują i twierdzą, że słyszą róznicę. Ostatnio, kiedy robiłem ślepy test kabla zasilającego to nawet kilku
CO jest odpowiednikiem audiofilstwa u graczy


@Urajah: Oj, tu by się znalazło. Bez 400FPS w 4k, mechanicznej klawiatury z przełącznikami podobieranymi do funkcji konkretnych klawiszy, ponawiercanej dla zbicia wagi myszki min 20kDPI na tytanowej podkładce i ergonomicznego fotela za 15k to w CS:GO nie da się grać przecież, a jeszcze trzeba to wszystko podświetlić w RGB ( ͡° ͜ʖ ͡°)
niby tak, ale z drugiej strony są ludzie, którzy to kupują


@Roszp: kurde, popytałem kumpla co siedzi w hurtowni elektrycznej, wycenił, że mogę to zrobić za 5k, sprzedam za 15k, biznes życia ( ͡° ͜ʖ ͡°)