Wpis z mikrobloga

Propaganda kapitalistyczna która urosła do (dominującej z resztą) ideologii kapitalistycznej mieniącej się "liberalizmem" (w sensie że jak kapitaliści mają kapitał to jest niby wolność) ma na celu oczywiście taki podział dochodu, żeby robotnicy dostawali jak najmniej a burżuje jak najwięcej.
Potrzebne jest przy tym możliwie największe oczernianie robotników, a także wychwalanie klas wyższych, oraz odpowiednia ekonomia burżuazyjna, która wmówiła zwykłym szarym ludziom pogląd że:

- "inni robotnicy mają jak najmniej zarabiać wtedy skapnie mi bo będę miał tanio w sklepie"

- "przedsiębiorcy/prezesi powinni mieć jak największy dochód bo wtedy skapnie mi, bo dokonają dobrych inwestycji/gospodarka się rozwija/zapłacą mi więcej"

Inspiracją do wpisu był #kuc @Strelau

#antykapitalizm #kapitalizm #liberalizm #libertarianizm #neoliberalizm
Pobierz M_xxx - Propaganda kapitalistyczna która urosła do (dominującej z resztą) ideologii k...
źródło: comment_1672862136DFKmlZKknFnV69mERd99sh.jpg
  • 7
@M_xxx: Mireczku, komunizm już Ci mordę przeżarł.

- "inni robotnicy mają jak najmniej zarabiać wtedy skapnie mi bo będę miał tanio w sklepie"

- "przedsiębiorcy/prezesi powinni mieć jak największy dochód bo wtedy skapnie mi, bo dokonają dobrych inwestycji/gospodarka się rozwija/zapłacą mi więcej"


Nie jestem autorem tych tekstów i nigdy bym czegoś takiego nie napisał, gdyż nie jestem zwolennikiem teorii skapywania XD A efekty teorii, którą z resztą zwolennikiem jest Korwin, można
Mireczku, komunizm już Ci mordę przeżarł.


@Strelau: Tobie raczej media biznesowe, co jak zwykle z łatwością wykażę.

Zwyczajnie, nie popieram 36% czyli najwyższych w kraju podwyżek


@Strelau: Nie było podwyżek 36% ani nikt takich nie postuluje. Jest to liczba wzięta probiznesowych mediów - fejk.
I ty nie tylko "nie popierasz 36% podwyżki" ale nie popierasz tej 25% postulowanej dla JSW, ani jakiejkolwiek innej. A już obecną wysokość zarobków nazywasz pejoratywnie
@Strelau: Jest taki jeden polityk który może ci się spodobać:

https://tvn24.pl/polska/korwin-mikke-kazalbym-strzelac-do-gornikow-duda-dostanie-w-pysk-ra533759

I też uważa że metodą na gospodarkę to mało płacić pracownikom co ma zaskutkować niskimi cenami dla tych pracowników.
Jak również uważa tak jak ty, że sektor prywatny jest tym wzorowym, oraz ma całą listę zbieżnych z twoimi poglądami. Nie wstydź się swoich korwinowskich poglądów! :)
Inne kuce pochwalą cię na wykopie że dzielnie przeciwstawiasz się lewactwu, co to chce
Jest taki jeden polityk który może ci się spodobać:


@M_xxx: Akurat to Korwinoidy ostatnio stały ze związkowcami, taki paradoks.

A polecanie mi Korwina to ostra odklejka.

https://www.wykop.pl/link/6638977/grzegorz-braun-finansuje-pomoc-prawna-dla-prorosyjskiej-dzialaczki-partii-zmiana/

To jest mój historyczny wpis.

Ale rozumiem, że każdy kto nie jest za dawaniem niebotycznych podwyżek dla jednej grupy zawodowej górników, którzy nie wykazali się niczym ponadprzeciętnym a w kryzysie węglowym ich praca jakoś specjalnie nie przyczyniła się do poprawy sytuacji a tylko zwiększają
Ale rozumiem, że każdy kto nie jest za dawaniem niebotycznych podwyżek


@Strelau: Ale ty nie jesteś za jakikikolwiek podwyżkami, a nie tylko tymi niebotycznymi.
Niebotyczna podwyżka to by była o 150%, a nie jakieś 25% bo to dopiero rekompensuje zeszłoroczną i obecną inflację.

Niebotyczne podwyżki to mają prezesi, już dawno jest dostali, ale to ci nie przeszkadza. Dowalasz się do osób co mało zarabiają.

którzy nie wykazali się niczym ponadprzeciętnym a