Wpis z mikrobloga

Mirki, możliwe byłyby jakieś konsultacje u kogoś zajmującego się rynkami, ekonomią itp.? Studiowałem to i jest to moje zainteresowanie, ale co raz łąpie się na tym jak mało wiem. Nie bardzo ta wiedza jest rozpowszechniona jak np. język angielski gdzie można znaleźć ogólnodostępne "ramy" tego zagadnienia, i mniej więcej rozumieć czy wie się 30%, czy 60% czy 90% danego zakresu wiedzy i kiedy można czuć że już niewiele zaskoczy a raczej - nie ma żadnych poważnych luk. Chociażby ostatnio wpadłem na pojęcie dezinflacji o której nie miałem pojęcia, tak samo nie ma pojęcia pewnie o tysiącu mechanizmów które działają iw jaki sposób. A ciekawi mnie ta parametrowość.
Niestety, mam wiele poważnych luk na moim poziomie wiedzy i chciałbym lepiej się czuć w tym temacie.
Problem jest taki, ze o ile dobrego nauczyciela angielskiego łatwo znaleźć (ba, są nawet stronki internetowe gdzie są tacy nauczyciele z całego świata), to jednak specjalista od ekonomii jest bardziej nieuchwytny. Wszystkiego uczę się na ten moment z yt - ale tam to tylko wykłady lub video, i nie ma za bardzo możliwości zadawani pytań, precyzowania, wyjaśniania niewiadomych itp.
Kim byłby odpowiednik takiego native speaker'a w dziedzinie prognozowania wydarzeń finansowych i gospodarowania?
Czy dobry ekonomista/finansista - jest zamożny? Raczej to ze sobą powinno korelować, czy macie inne zdanie?
Macie jakiś pomysł gdzie znaleźć takie "prywatne nauczanie"? Niestety nie mam nikogo takiego w kręgu kontaktów
#rozwojosobisty #edukacja #ekonomia #finanse #pieniadze #gospodarka #gielda #nauka
  • 4
Macie jakiś pomysł gdzie znaleźć takie "prywatne nauczanie"? Niestety nie mam nikogo takiego w kręgu kontaktów


@interpenetrate : Nie znajdziesz raczej nikogo, kto przedstawi temat w sposób tak rozległy jak tego oczekujesz.
Doradca inwestycyjny z licencją lub ktoś pracujący wysoko w funduszu inwestycyjnym będzie to miał w dupie bo szkoda czasu, chyba że zapłaciłbyś kilkadziesiąt K. Analityk giełdowy lub bankowy przedstawi wycinek dotyczący wycen lub modeli, które rynek i tak weryfikuje jak