Wpis z mikrobloga

@rav3k: proces rekrutacyjny porównaj se do procesu zakupu/sprzedaży a twoja prace do usługi.
Jest firma która potrzebuje usług które ty świadczysz, ale są też inni którzy podobne rzeczy robią. pierwszym kontkaktem z firma jest wyslanie CV czyli...... materiału reklamowego o sobie samym.
Więc trzeba by być totalnym debilem żeby psuć se pierwszy kontkat czyli wysyłanie #!$%@? CV ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Synek, popracujesz trochę to i się
@Rasth: może nie lipy, ale chyba sam nie wiem co chce robic. Po dłuższym zasiedzeniu w jednym miejscu cięzko mi znaleść coś fajnego dla mnie. Co prawda hajs co firma to lepszy ale jakoś tak nie umiem wysiedzieć.
@piteross: Ale Ty zdajesz sobie sprawę że pracodawca do którego wysyłasz swoje CV weryfikuje (a przynajmniej powinien) to co mu przesyłasz? W dobrym CV wpisujesz ok 3 poprzednie stanowiska pracy wraz z długością wykonywania tej pracy. Jeśli praca była wykonywana zaledwie przez kilka miesięcy to już na rozmowie masz gwarantowane pytanie "Dlaczego tak krótko?" i tu będziesz pewnie kombinował. Nie dobrze jest kombinować i kłamać na pierwszej rozmowie z potencjalnym pracodawcą
@rav3k: z czym pracodawca weryfikuje CV... z linkeiden xD ?
Nie wiem w jakiej branży siedzisz ale w mojej (ogólnie technologia ale nie IT) nie liczy sie ile wysiedziałeś i u kogo a liczy się co umiesz. A na pytanie "dlaczego tak krótko" możesz podać milion powodów.
Inna sprawa że dobrych HR jest bardzo mało, najczęściej są to debile których łatwo przekonać do siebie.
Synku ja mam prawie 40 lat z
@piteross: idziesz w zaparte, a to serio głupie. HRy patrzą na to, jak długo byłeś w innych firmach. Dla firmy taki pracownik na 3 miesiące to tylko straty. Im więcej takich krótkich prac, tym gorzej. Oczywiście możesz kłamać, ale firmy mogą to zweryfikować dosyć łatwo ( ͡° ͜ʖ ͡°)