Wpis z mikrobloga

Udało mi się po bardzo długiej przerwie wrócić do regularnego biegania, ale nadal szukam jakiegoś większego celu. Coraz częściej myślę o zrobieniu jakiejś życiówki na wiosnę (10 km, półmaraton), ewentualnie jesienią (maraton). W tym momencie biegam regularnie 2-3x w tygodniu, trening ma z reguły 10 lub 15 km, tempo 4:45 (to dla mnie mocny i wymagający trening, powiedzmy na 85%), albo 4:50-4:55 (solidny trening, na jakieś 75%). Raczej wolniej nie biegam jak już wychodzę na trening, w dodatku duża część treningów jest w stylu BNP, gdzie ostatnie 2 km kończę w okolicach 4:30, 4:35. Z reguły nie robię też interwałów etc.
Zastanawiam się nad jakąś dyszka albo półmaratonem w drugiej połowie marca i nad tym co byłbym w stanie wyciągnąć realizując jakiś plan treningowy. Życiówkę na 10 km mam 42:29, w półmaratonie 1:37.
Czy w ostatnich latach powstało coś ciekawszego od Danielsa? Kilka lat już nie śledziłem żadnych biegowych trendów, więc będę wdzięczny za wszelkie sugestie, linki itp. ( ͡º ͜ʖ͡º)

#bieganie
  • 1