Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czy są tu może jakieś Mirki lub Mirabelki, którzy pracują w kontrolingu??? Ile zarabiacie na rękę /brutto?

Bo chciałbym w końcu pogadać w robocie o podwyżce. Mam 8k brutto, chciałbym do 10k brutto. Tylko jak patrzę w necie ma raporty placowe, to te moje 8k brutto jest na poziomie mediany, te 10k ma znikomy % ludzi z moim poziomem doświadczenia, a zwłaszcza w moich regionach.

Stanowsko analityk /kontroler finansowy. 7 lat doświadczenia, firmy przede wszystkim produkcyjne. Zakres obowiązków : kalkulacja i analiza tkw, analiza rentownosci po SKU, klientach, kanałach sprzedaży, analiza kosztów sprzedaży, logistyki, ogólnego zarzadu. Prognoza wyniku finansowego firmy, budżety, wyceny nowych produktów i uslug, analiza cash flow. Obecnie na etapie wprowadzania Power BI w bieżącej pracy.

W obecnej pracy jestem 1,5 roku, spółka giełdowa, branża spożywcza, drugi największy producent w Polsce w swoim asortymencie. Poza tymi pieniędzmi w zasadzie to nie miałbym się do czego przyczepić, poprzednia robota w której spędziłem 6 lat to istny mordor był. W obecnej robocie mam duża samodzielność i autonomię.

I tak się zastanawiam czy w ogóle jest sens kruszyć kopie, czy może mi się w dupie poprzewracalo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pracbaza #finanseirachunkowosc #finanse
  • 6
  • Odpowiedz
@bulbulator90: Ja nie pracuje, ale mam trochę znajomych, 10k brutto z 7 latami expa to raczej sporo poniżej rynku. Generalnie tyle ma mój kolega, który po studiach pracował rok w PWC w audycie finansowym, i potem znalazł pierwszą robotę w kontrollingu i popracował tam pół roku. Co prawda to Warszawa, a możliwe że ty pracujesz gdzieś na zadupiu, ale jednak.
  • Odpowiedz
@bulbulator90: raczej nie za wiele jak na 7 lat expa. Controlling jest nawet dobrze wynagradzany. 10k nie powinno być problemem. Do 15-16k idzie ogarnąć (górny przedział raportów raczej), więcej firmy w ogóle zlewają. Ale u mnie trochę ponad 4 lata w controllingu więc też inaczej pewnie na to patrzą.
Kwestia ile tak na prawdę masz tego expa z kontrolera, a ile jakiegoś mniej przydatnego.
10-12k powinieneś mieć myślę.
  • Odpowiedz
@bulbulator90: Zakres obowiązków : kalkulacja i analiza tkw, analiza rentownosci po SKU, klientach, kanałach sprzedaży, analiza kosztów sprzedaży, logistyki, ogólnego zarzadu. Prognoza wyniku finansowego firmy, budżety, wyceny nowych produktów i uslug, analiza cash flow. Obecnie na etapie wprowadzania Power BI w bieżącej pracy.


@bulbulator90: tymczasem ludzie klepiący faktury zarabiający z 1k mniej albo i tyle samo z egzotycznym językiem xD Zgadzam się z przedmówcami, że jak na 7 lat doświadczenia
  • Odpowiedz