Wpis z mikrobloga

Śledze te wszystkie ukraińskie profile ponieważ od Lutego wspieram ich w walce z kacapami a tu mi się wyświetla takie coś jak na zdjęciu

To jest profil ‘’Oficjalna strona Rady Najwyższej Ukrainy’’

W tłumaczeniu tam jest wspomnienie o rocznicy urodzin bandery.

To tak jakby niemcy wspominały teraz hitlera…

Dalej twierdzę że są mniejszym złem niż Rosja, ale takie posty pokazują że należy zachowywać dystans. Najlepiej niech się tłuką nawzajem latami. Do Europy im jeszcze daleko.

#wojna #rosja #ukraina
Pobierz Xtreme2007 - Śledze te wszystkie ukraińskie profile ponieważ od Lutego wspieram ich w...
źródło: comment_16726580016Y62kRo40LG0tYlyaMOUAv.jpg
  • 23
@Xtreme2007: https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-02-07/kaczynski-o-ukrainie-z-bandera-do-europy-nie-wejdziecie/

Kaczyński stał się chwiejny, więc tego nie wyegzekwuje.

Sprawę UPA trzeba rozliczyć, a nie po prostu zapomnieć. To powinna być wspólna praca archeologów, historyków, prokuratorów obu stron. Obie strony powinny dojść do wspólnej konkluzji i uznać sprawę za zakończoną.

Chcę, by konkluzja była taka, że członkowie UPA dopuszczali się okrucieństw w tym masowego zabijania Polaków w 44'. I czym to było spowodowane, czemu konkretnie to zrobili, że powodem była
@Buckwheat:

on i jego banda mordercy i terroryści
a wy niczym się nie różnicie od banderowców i innych hitlerowców

Kiedy zbliżał się front wschodni, na Wileńszczyźnie doszło do wydarzeń, które były konsekwencją polsko-litewskiego konfliktu narodowościowego, narastającego od co najmniej półwiecza. W czasie II wojny światowej przybrał on charakter krwawych zbrojnych starć i dotknął również Kościół katolicki, szczególnie na pograniczu polsko-litewskim.

Zbrodnia w Dubinkach to ciąg następujących po sobie zdarzeń. Do Glinciszek
@szurszur: no może i Hitler ma trochę więcej na sumieniu, ale Bandera nie jest święty żeby tak w jego obronie stawać. Dziwi mnie to szczerze mówiąc, bo przeglądam sobie tag i to już któryś post w którym go bronisz. Teraz uciekłeś w wybielanie Hitlera, wcześniej pisałeś, że nie jest ludobójcą. No fajnie, ale nawet jak uznamy że nie miał wkładu w Rzeź to i tak nie ma w nim nic godnego
@Narcyz_: Nie manipuluj. Nigdzie nie twierdze, że Bandera jest świety, nie uważam go za pozytywna postąc historyczna.
Gdzie bronie Bandery w niesłuszny sposób? Bo ktoś napisął, że to ludobójca i ja poprosiłem o wskazanie histoyrków, którzy tak twierdzą?
To własnie taka przesadozna narracja jest korzystna dla neobandeorwców, bo oni wyłapują takie zaruzty i pokazuja jako zmanipulowane i wtedy ukriancy uważają, że wszystkie zarzuty sa kłamliwe.
To jak z wykazaniem zawyżenia liczby
@szurszur: ale ja nie manipuluję, nie mówię że ty go nazwałeś świętym, tylko po prostu ja stwierdziłem, że nie jest święty i nie zasługuje na taką obronę.

No dobrze, nawet jeśli bezpośredniej odpowiedzialności za to ludobójstwo nikt mu nie udowodni, to nadal jest człowiekiem który nawoływał do mordów, organizował zamachy terrorystyczne, kolaborował z nazistami. Nie róbmy z Ukraińców jakichś niepełnosprawnych, że oni nie wiedzą nic o nim, tylko że walczył o
@Xtreme2007: Jak zawsze w takich tematach zlecą się spece od ''whataboutism'' i zaczną bredzić o Łupaszce a potem porównywać zamordowanie 100 000 polaków do zabicia kilka członków rodzin kolaborantów którzy wczesniej brali udział w mordowaniu polaków. Czasami się zastanawiam czy na wykopie jest masa kont piszących dla SBU czy to po prostu głupi polacy z jakimś dziwnym poczuciem winy za swoje pochodzenie?

PS: jeszcze te cytaty o Łupaszcze z ''komunistycznego'' tygodnik
Najlepiej niech się tłuką nawzajem latami. Do Europy im jeszcze daleko.


@Xtreme2007: Nie wiem skąd się bierze popularność tego myślenia. Przecież jak się będą tłukli to się nie będą europeizowali, a będą jeszcze bardziej popadali w skrajności choćby z biedy, która utrwala bardzo wiele zachowań, które ich różnią od Europy. To z bogactwem idzie pewna mądrość i to na wspólnym bogaceniu się powinno nam jako sąsiadom zależeć. A tu wiele osób