Wpis z mikrobloga

Jak obiecałem tak dotrzymałem.

https://www.wykop.pl/wpis/62719915

Co chciałem osiągnąć w 2022?
- #365szkicow : po podsumowanie zapraszam tutaj: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- skończyć 1 draft książki - No prawie xD Zostały mi jakieś 2 rozdziały do napisania. Zaliczam na 90%.
- kupić sobie tablet, nauczyć się na nim rysować: tablet kupiłem. Rysować na nim nadal nie umiem xD Przerzucam drugą część postanowienia na kolejny rok.
- przeczytać 120 książek: A nawet 121. W komentarzu goodreads
- opcjonalne: zacząć się uczyć japońskiego: W trakcie roku zamieniłem na ukraiński, bo w sumie zawsze chciałem, jest też dla mnie łatwiejszy (znam polski i rosyjski w stopniu biegłym) i być może nawet się kiedyś przyda w przeciwieństwie do japońskiego xD Zadaniem było „zacząć” więc zaliczam. „Przerobiłem” podręcznik dla początkujących. Czy będę kontynuował? Zobaczymy.
- zacząć sprzedawać swoją sztukę: I znów zacząć: no to chyba zacząłem, sprzedałem kilka akwareli na zamówienie i kartek na święta.
- zapełnić 2 szkicowniki w całości: Pisząc to, miałem na myśli konkretnie 2 szkicowniki rozmiaru około A5 wypełnione szkicami. Niestety tego się nie udało dotrzymać. Ale będąc konkretnym, w zadaniu nie sprecyzowałem jakie to mają być szkicowniki. Zapełniłem dwa, w rzeczy samej, ale o wymiarach 5x5 cm, każdy po 30 kartek, rysunkami pastelami olejnymi xD Niech będzie że 50%.

A co chciałbym osiągnąć w 2023?

- przeczytać 100 książek, ale wrzucając sobie też każdą z nich na wykopowy bookmeter.
- zapełnić jeden szkicownik A5.
- wziąć się do nauki digital artu.
- poprawić maturę, pójść na studia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- zacząć się uczyć niemieckiego lub kontynuować naukę ukraińskiego/francuskiego (wybierz jedno)
- ukończyć pisanie jednej książki.
- wypróbować jedną nową technikę (może gwasz, bo nie dali mi nigdy, a bardzo kusi)
- wykonać 26 oryginalnych prac - nie będących częścią żadnego projektu ani wyzwania, jak np. inktober, oraz nie w szkicowniku.

Plusujących ten wpis zawołam 31 grudnia 2023, i rozliczę się z swoich postanowień ( ͡° ͜ʖ ͡°) zapraszam do dorzucania swoich w komentarzach, oraz rozliczenia się z nich za rok.
W komentarzu zawołam plusujących wpis zeszłoroczny.
#2022 #postanowienia #postanowienia2022 #heheszki #rozwojosobisty #naukajezykow #naukarysunku #2023 #postanowienia2023
  • 6