Wpis z mikrobloga

Mirki, jak wam się mieszka w bloku w którym mieszkacie? Czy to najnowsze budownictwo spełnia standardy odnośnie izolacyjności akustycznej?

W obecnym miejscu (blok z 2009r.) nie możemy z drugą połówką wytrzymać. Za ścianą jedną mamy patologię z dziećmi. Całe dnie krzyki, bieganie, okładanie ścian przedmiotami (zabawkami?), upadające przedmioty + awantury rodziców np. o 6 rano. Wszystko słychać tak jak by to działo się u nas. Od sąsiadów z góry słychać jak szorują ssawką od odkurzacza, jak sąsiad sika w lustro wody, każdy dotykający ściany przedmiot powoduje przenoszenie się stuknięcia do naszego mieszkania. Nawet chodzenie sąsiadów z góry powodowało dudnienie u nas - co sami zauważyli i założyli kapcie, co zniwelowało ten problem. Ktoś przerobił źle instalację w łazience więc jak odkręca wodę u nas słychać szum jak by się leciało samolotem. Do tego gdzieś po skosie ktoś ma dwa psy które mają kilka razy dziennie festiwale ujadania.

W mieszkaniu u nas od kilku miesięcy za sprawą patologii z za ściany nie ma jednej minuty spokoju. Non stop coś stuka tak jak by ktoś łupał młotkiem w ścianę przy moim uchu.

Nie ważne...

Postanowiliśmy się nie męczyć bo wpływa to na nas bardzo źle. Za chwilę skończy się srogą depresją u jednego i drugiego. Kupujemy nowe mieszkanie w mieście gdzie pracujemy. Obecnie mamy dojazdy 40 km...

Jako ze PiS zapowiedział te 2% kredyty to mamy pauzę. Postanowiliśmy wynająć coś na te 6 miesięcy...

Wracając...

Czy ta nowa deweloperka? Najnowsza... jest ok? Na co zwracać uwagę? A może jakiś PRL z cegły? Jak wam się mieszka w waszych mieszkaniach jeśli chodzi o hałasy od sąsiadów? Mieszkałem w wielu blokach i taki problem natknąłem się dopiero po zakupie tego co mam teraz. Nie chcę wtopić po raz kolejny...

#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #pytanie #budownictwo
  • 24
@szczurek_87: mieszkam w bloku z wielkiej płyty z lat 70' generalnie spokój, w dzień trzeba się na starać aby było cię słyszeć typu udarówka, skuwanie ścian. W nocy już słychać obcasy, albo stukot kuli do chodzenia, spuszczanie wody. Więc jest nieźle.
Ciekawie było przez moment, kiedy wymieniali rury w pionie, nagle też było wszystko słychać, nawet muzykę u sąsiada, wystarczyło, że miał otwarte drzwi. Więc tak, uważam, że spore szanse na
@szczurek_87: W blokach tak jest - nie tylko tych starych, w nowych komfort soniczny to często ułuda bo niestety tam ludzie pracują (nie jak patola) i po porstu ich nie ma :D Natomiast jak wrócą do domu to żyją i słychać wszystko. Generalnie ludziom warto zwrócić uwagę, żeby może byli trochę ciszej bo może nie mają świadomości o tym, że tak słychać. Choć jak to patola to tylko wrogów narobisz i
Wybierając mieszkanie zwróć uwagę na: 1. Ile ścian dzielisz z sąsiadami i co jest za tymi ścianami. Sypialnia za ścianą z reguły oznacza spokój, ale salon za ścianą Twojej sypialni + rozrywkowi sąsiedzi może źle się skończyć. Czasami w mieszkaniach narożnych masz drugie mieszkanie tylko z jednej strony. Reszta to ściany zewnętrzne. 2. Mieszkanie na ostatnim piętrze oznacza brak hałasu z góry. 3. Większe mieszkanie obok Ciebie to z reguły też większy
@szczurek_87: najlepiej atakować najwyższe piętra gdzieś w rogu, żeby mieć jak najmniej sąsiadów. Oczywiście to będzie powodowało inne niedogodności jak np większe zużycie ogrzewania, gorąco w lecie z racji ostatniego piętra itd. Wiadomo trzeba czytać dokumentacje z czego są zrobione ścianki itd. Najlepsza alternatywa jest dom bez wspólnych ścian z sąsiadami ale to już inna bajka
@szczurek_87: kup skrajne mieszkanie w szeregowcu :)

Ja jak pomieszkiwalem w bloku, to zawsze się czułem jak na koloniach w '98. Wspólna klatka schodowa, drzwi obok drzwi, ciągle otwieranie drzwi wejściowych o różnych godzinach, żenada xD zawsze kisne z robaków mieszkających w chowie klatkowym :D ale wiem że nie ma czasem innego wyjścia
@szczurek_87: Nie można powiedzieć czy stare czy nowe budownictwo - to zależy od sztuki, tutaj w 70 ukradli więcej cementu, tam w 2018 użyli najtańszych materiałów i "specjalistów" ze wschodu. A nawet jeżeli trafisz dobrze to tylko połowa sukcesu - reszta zależy od sąsiadów (ich zachowania oraz materiałów typu podłogi) - co może się zmienić w każdym momencie i zmienia. Starsze bloki były lepsze bo miałeś starszych ludzi + kapcie +
@szczurek_87: masz pecha najwyraźniej, zarazem do sąsiedztwa jak i konstrukcji budynku. Mój rocznikowo zbliżony ale takich jazd nie ma, najwyraźniej słyszę jakieś zdarzenia na klatce schodowej, jak bombelek sąsiadów za ścianą ryczy, dochodzi do nas jedynie słaby dźwięk.
Ktoś chyba remont robi, wiertarka pracowała przez kilka godzin z przerwami ostatnie dni, zauważalne ale w żadnym wypadku niedokuczliwe, ot odległy dźwięk gdzieś w tle.

Rocznik imo całkiem dobry, ale przed zakupem mieszkania
@szczurek_87: Mieszkam w bloku z 2020 r. o podwyższonej izolacji akustycznej ze względu na to że okolica jest głośna - i jest cicho.
Najczęściej to słychać jak u sąsiadów woda szumi za ścianą - wydaje mi się że mają aneks kuchenny na ścianie między nami i że to są odgłosy z pionu. Ze 2x słychać było odgłosy srogiej awantury, ale bardzo przytłumione, podobnie jak ktoś wierci również nie jest to uciążliwe,
@szczurek_87: Jeżeli jesteście tak wrażliwi na blokowe odgłosy, to pozostaje tylko domek albo segment. Mieszkałem i w bloku, i w kamienicy, i w domu - nie ma porównania nawet. Teraz mieszkam od 8 lat w domu, który był przystosowany do tego, by mieszkało w nim kilka pokoleń - gruba pianka pod panele, wygłuszone stropy, a i tak słychać domowników na innych piętrach. Jednak to pikuś w porównaniu do tego, co było
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@szczurek_87: Blok z 2008, mało słychać przez ściany, z dołu nic. Sąsiedzi muszą się postarać - coś typu awantura albo impreza. Za to drzwi paździerzowe, z klatki słychać wszystko.

Jak będziecie kupować, weźcie narożne na ostatnim piętrze, pół problemu odpadnie. Do tego sypialnię/home office zrobić w pokoju, który nie ma żadnej ściany graniczącej z sąsiadami, zależnie od tego, gdzie bardziej potrzebujecie ciszy.
@szczurek_87: Szczerze mówiąc wszystko zależy od sąsiadów. Niby w starych blokach była lepsza akustyka a to gowno prawda, po prostu tam mieszkają częściej starsi ludzie dlatego jest cicho. Generalnie każdy deweloper będzie miał inny standard więc jak będziesz się rozglądał za nowym mieszkaniem to poproś o prospekt informacyjny - tam będziesz miał wszystko grubości ścian itd