Wpis z mikrobloga

Mirki, jak wam się mieszka w bloku w którym mieszkacie? Czy to najnowsze budownictwo spełnia standardy odnośnie izolacyjności akustycznej?

W obecnym miejscu (blok z 2009r.) nie możemy z drugą połówką wytrzymać. Za ścianą jedną mamy patologię z dziećmi. Całe dnie krzyki, bieganie, okładanie ścian przedmiotami (zabawkami?), upadające przedmioty + awantury rodziców np. o 6 rano. Wszystko słychać tak jak by to działo się u nas. Od sąsiadów z góry słychać jak szorują ssawką od odkurzacza, jak sąsiad sika w lustro wody, każdy dotykający ściany przedmiot powoduje przenoszenie się stuknięcia do naszego mieszkania. Nawet chodzenie sąsiadów z góry powodowało dudnienie u nas - co sami zauważyli i założyli kapcie, co zniwelowało ten problem. Ktoś przerobił źle instalację w łazience więc jak odkręca wodę u nas słychać szum jak by się leciało samolotem. Do tego gdzieś po skosie ktoś ma dwa psy które mają kilka razy dziennie festiwale ujadania.

W mieszkaniu u nas od kilku miesięcy za sprawą patologii z za ściany nie ma jednej minuty spokoju. Non stop coś stuka tak jak by ktoś łupał młotkiem w ścianę przy moim uchu.

Nie ważne...

Postanowiliśmy się nie męczyć bo wpływa to na nas bardzo źle. Za chwilę skończy się srogą depresją u jednego i drugiego. Kupujemy nowe mieszkanie w mieście gdzie pracujemy. Obecnie mamy dojazdy 40 km...

Jako ze PiS zapowiedział te 2% kredyty to mamy pauzę. Postanowiliśmy wynająć coś na te 6 miesięcy...

Wracając...

Czy ta nowa deweloperka? Najnowsza... jest ok? Na co zwracać uwagę? A może jakiś PRL z cegły? Jak wam się mieszka w waszych mieszkaniach jeśli chodzi o hałasy od sąsiadów? Mieszkałem w wielu blokach i taki problem natknąłem się dopiero po zakupie tego co mam teraz. Nie chcę wtopić po raz kolejny...

#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #pytanie #budownictwo
  • 27
@ArchDelux: Z kolei mój ojciec w wielkiej płycie na parterze ma spokój.

@hakuna_matata123: Oglądałem mieszkania w kamienicy. Wydzielone z jednego wielkiego na poddaszu. Uznałem jednak właśnie że ryzyko jest zbyt spore.

@misioneos: Kumpel kupił na ostatnim pietrze, brzegowe - mówi że ma ciszę.

@Endr3w: Właśnie myślę o jednym osiedlu - ale etap który jest dostępny będzie oddawany w 2024... czyli rok na wynajmie. Co nie będzie aż takie