Wpis z mikrobloga

@monyprintergobrrrr: takich płotek mniejszych lub większych jest od groma - obstawiam że liczba takich idzie w dziesiątki tysięcy, bo popyt inwestycyjny w 2020-22 był przeogromny, a gorący kartofel zaczyna już parzyć.

Program 2% spekulantom tylko #!$%@?ł, bo odłożenie go w czasie sprawia że te inwestycje są teraz nie-płynne, a wartość spada z każdym dniem. Poczekaj do początku roku, obserwuj olxdata, będzie się działo.
@mookie mam jedno mieszkanko na oku - pan developer nie ma zamiaru schodzić z ceny bo taniej nie będzie. Na jego szczęście inwestycja jest praktycznie wyprzedana a oddanie w styczniu 2023. Aktualnie do sprzedania zostały 4 mieszkania i 6 w rezerwacji. Ciekawostka jest fakt, że pojawiła się oferta przejęcia cesji jednego z mieszkań 10% taniej niż oferuje developer. Przy próbie negocjacji usłyszałem, że 10% można jeszcze urwać, dogadamy się. Na dniach zatem
@maryjuszpitagoras: znajomi właśnie w ten sposób "wyrwali' niezłe mieszkanie taniej bo pan deweloper chciał już zakończyć inwestycję więc ostatnie 2-3 mieszkania taniej puścił. Pomimo tego, że zarzekał się, że nigdy tak nie zrobi. ( Ale podejrzenia mam, że to były cesje/flipy z rezerwacji, które wróciły do dewelopera )
@maryjuszpitagoras: Deweloper albo blefuje albo ma podpisane bardzo korzystne dla siebie umowy przedwstępne, śpi na kasie i czuje się pewnie. Tak czy inaczej raczej nie puści dopóki nie będzie chciał zamknąć inwestycji.

Mieszkań zostało mało to trzyma cenę bo niby po co opuszczać jak są zapytania? Żeby ludzie którzy zarezerwowali po starej cenie zrezygnowali i na słupa brali po nowej?