Wpis z mikrobloga

Skusiły was darmowe gry na Epic do kupowania czegokolwiek na ich platformie?

Bo ja nadal uważam że Steam przebija o lata świetlne wszystkie inne platformy razem wzięte i do czasu aż nie będą mieć gier na wyłączność to nie mają startu do Steama.

Ogólnie fajnie że dają te gry bo dzięki temu ograłem kilka tytułów w które bym normalnie nie zagrał, mam już ponad 30 gier a za które nic nie zapłaciłem no ale nadal nie widzę sensu by kupić cokolwiek na Epicu zamiast na Steam.

Gdy szukam gry do kupienia do najpierw zwracam uwagę na platformę a potem na cenę, nawet gdyby Epic robił lepsze promki na wyprzedaże zimowe to i tak wolałbym dopłacić i mieć grę na Steam bo to na tej platformie mam gry kupowane latami, znajomych, możliwości oceniania gier, kolekcjonowania kart i dostęp do warsztatu oraz rynku dzięki któremu już przy masie gier spędziłem o wiele więcej czasu niż spędziłbym normalnie.

#steam #epicgames #epic #gry #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 58
@Lesrley: Kupiłem Control na premierę (albo w bliskim okresie po niej) gdzie można było z kodeam kupić ją za 40 zł albo i mniej. Gra była wtedy na wyłączność w Epicu
Gry do teraz nie skończyłem, choć jest bardzo interesująca
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Lesrley: wolę dopłacić na steamie niż kupić coś na epicu. Czasem ogram darmowe gierki które rozdawali ale np takie cities skylines i total war Warhammer które mam za darmo na epicu i tak kupiłem na steam dla modów z steam workshopa. Dla mnie największym plusem steama jest właśnie steam workshop i recenzje
Dopóki Epic nie ma ocen, społeczności/forów i warsztatu, to wolę Steam. Opisy gier są przekłamane, w komentarzach ludzie zazwyczaj się ostrzegają. Można też śledzić opinie twórców/znajomych z podobnym gustem (kuratorzy). Lubię mieć porządek w swojej kolekcji, oznaczać co przeszedłem, wstawiać screenshoty. Ceny w oficjalnych sklepach mnie średnio interesują, można zawsze kupić klucz gdzieś taniej. Czasami wolę dopłacić kilka zł, by trzymać wszystko w jednym miejscu. No i od niedawna dochodzi kolejny plus,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Medonix: Niestety czasami darmowej nie da się piracić, bo mało kto seeduje, więc lepiej już z pełną prędkością ściągać na Epicu

PS Ostatniego chciałem pirata Borderlands 2, ale prędkość tragiczna, więc ściągnąłem z Epica, mimo iż tam ciągle trzeba być online, bo inaczej wyjebuje mnie z gry (°°
@Lesrley: Kupuję gdzie taniej, a to często jest Epic (co nie oznacza, że często kupuję gry tam, czy w ogóle), Ubisoft ma też często dobre okazje na swoje gry. Nie interesują mnie inne funkcjonalności poza graniem. Żadni znajomi, karty, osiągnięcia itp. Wbudowane oceny też mi wiszą, przed zakupem sprawdzam grę w kilku źródłach, a nie w samym sklepie. Klient faktycznie ciężkawy, ale przy nowym kompie mnie to nie rusza.

Natomiast rozumiem,
@Lesrley #!$%@? lanczer epica czy jak się to pisze zniechęcił mnie kilka lat temu i nawet już nie próbuje się logować (zwalone aktualizacje, problemy z logowaniem i pobieraniem gier) chociaż GTA V i farming Simulator przygarnąłem w uczciwej cenie ( ͡º ͜ʖ͡º)
Steam póki co wygrywa ilością tytułów, szczególnie indie, ui i względnie stabilnością (nie zanosi się na upadek), ale jeżeli Epic nadgoni braki względem Steama, to ma sporą szansę rozbić monopol, czego mu życzę. Sam póki co dalej kupuję na Steamie, fakt, ale #!$%@? mnie takie spuszczanie się nad nim. Jeśli kiedyś Steam #!$%@? coś, co sprawi, że wszyscy będą się z niego ewakuować, to będę wraz z innymi sam sobie winny, że
@Lesrley: tak, gdyby nie darmowe gry nie mialbym u nich konta, a potem jak juz mialem te darmowe gry okazalo sie ze mieli najlepsza cene na far cry 5, far cry new dawn i jakiegos nowego assasina. Takze jakis pieniazek ode mnie zobaczyli : PP ale wole ogolnie steama, epic czasem ma dziwne zawiechy, chcesz zagrac a #!$%@? stoi bo chyba sie aktualizuje w tle nie informujac Cie o tym :P