Wpis z mikrobloga

Skusiły was darmowe gry na Epic do kupowania czegokolwiek na ich platformie?

Bo ja nadal uważam że Steam przebija o lata świetlne wszystkie inne platformy razem wzięte i do czasu aż nie będą mieć gier na wyłączność to nie mają startu do Steama.

Ogólnie fajnie że dają te gry bo dzięki temu ograłem kilka tytułów w które bym normalnie nie zagrał, mam już ponad 30 gier a za które nic nie zapłaciłem no ale nadal nie widzę sensu by kupić cokolwiek na Epicu zamiast na Steam.

Gdy szukam gry do kupienia do najpierw zwracam uwagę na platformę a potem na cenę, nawet gdyby Epic robił lepsze promki na wyprzedaże zimowe to i tak wolałbym dopłacić i mieć grę na Steam bo to na tej platformie mam gry kupowane latami, znajomych, możliwości oceniania gier, kolekcjonowania kart i dostęp do warsztatu oraz rynku dzięki któremu już przy masie gier spędziłem o wiele więcej czasu niż spędziłbym normalnie.

#steam #epicgames #epic #gry #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 58
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
Tyle dobrze że CDP nie wymaga GOG'a do swoich gier, tak samo jak robi EA czy Ubisoft :x

@Lesrley: GOG to nawet nie wymaga GOGa do gier z GOGa, bo mozesz sobie zwykła instalke bez DRM pobrać.
A sam ich launcher pozwala na odpalanie gier ze pfc gog, ale też steama, epica itp.

A co do Epica.
Kupilem 2 gry I: Ale ten launcher do gier to padaka.
Wolny, nieduzo featursow,
  • Odpowiedz
@ZlodziejBilonownic:De facto gry w formie cyfrowej są dużo wygodniejsze niż na płytkach oraz łatwiej dostępne. Dzięki cyfrówką producenci gier zarabiają większe pieniądze ponieważ dawniej było wygodniej ściągnąć grę lub kupić używkę niż ogarnąć własną kopię.

Ja jak mam gry w pudełkach to kupiłem drugi raz te same gry by mieć je na steam zamiast grzebać gdzieś po szafie, szukać a potem jeszcze instalować....jeszcze nie dawno było trzeba mieć płytę w napędzie
  • Odpowiedz
@Lesrley: Darmowe gry nie skusiły mnie do kupienia czegokolwiek. Kupiłem w Epicu jedynie parę gier Ubisoftu, bo promocja była bardzo dobra. Plus tego rozwiązania był taki, że te gry wymagały aktywacji również na platformie Uplay, więc po aktywacji klient Epica nie był już do niczego potrzebny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Desolator: ehhh, jak mnie wnerwia fakt że pomimo zakupu GTA czy inne Assassinsy Creedy na Steam to muszę pomimo to zainstalować i uruchomiać te debilne platformy od EA czy Ubi :x
  • Odpowiedz
@Lesrley: steam ma fajną przewagę, mam kontrolę nad grami dziecka. Mamy wspólny komputer. Dziecko ma profil gościa i przypisane gry do rodzinnej biblioteki.
  • Odpowiedz
@zarroc: Właśnie pograłem chwilę bo za darmo i po 15 minutach odinstalowałem xD

Zbieranie paczek i latanie po wielkiej mapie, próbując utrzymać równowagę brzmi jak coś na co szkoda mi czasu :x
  • Odpowiedz
@Lesrley: przestałem brać te darmówki po gtaV bo to nie miało sensu, używałem tego launchera tylko i wyłącznie do brania darmówek które często potem i tak kupowałem na steamie bo wygodniej ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Lesrley:

Zdarzyło mi się kupić dwie gry na Epicu - Journey i Heavy Rain tylko dlatego, że nie wiedziałem, że po pewnym czasie ukażą się także na Steamie. Tylko dlatego, że chciałem je ograć po premierze na PC.

Ale jak dali podstawkę Kingdom Come: Deliverance, to wolałem kupić na Steam edycję ze wszystkimi dodatkami niż dokupić je na Epicu.

Nie jestem fanboyem żadnego ze sklepów - wygodniej mi po prostu trzymać
  • Odpowiedz
@Lesrley: w sumie jeszcze niedawno epic się przydał mi poraz drugi, bo złapałem zajawkę na Celeste i okazało się że grę odebrałem już jakiś rok temu tam. Co prawda nie ma achievementów, ale przy małym dłubaniu odpaliła się na takim steamdecku.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Lesrley: jak dali Farming Simulator 19 za free to kupiłem do niego kilka DLC. Podobnie z innymi gierkami. IMHO na plus dla Epica
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Lesrley: no właśnie, producenci gier zarabiają teraz większe pieniądze i tu się robi problem bo im więcej $ dostają, tym bardziej na odwal się gry robią - cyberpunk 2077 na premierę czy patch do Wieśka fajnie to pokazują. Z wygodą to masz rację, choć teraz bez neta nie pograsz, więc czasem jesteś od "swoich" gier odcięty.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Lesrley: ja nie potrafię używać epica, bo ich launcher na moim kompie zamula tak strasznie, że odpalenie go to męczarnia podczas której mogę sobie spokojnie zrobić herbatkę, obiad i umyć naczynia.
A kompa nie mam jakoś słabego, bo całkiem wymagające gry na nim działają.
  • Odpowiedz
@zordziu: mi startuje launcher w 5-10 sekund, przycina może czasem przechodzie między biblioteką a sklepem no ale to i tak są dwie-trzy sekundy.

właśnie dla testu wyłączyłem oba programy i porównałem ile który się uruchamia no i Steam zdecydowanie dłużej się uruchamia xd
  • Odpowiedz