Wpis z mikrobloga

Ale przedsiębiorców nie, wiec jako czynnik inflacyjny interesuje cię bez podatków.


@bik666:Oj nie masz racji, obecnie przedsiębiorcy są dymani bo mogą odliczyć tylko 8% VAT, paradoksalnie jak wróci VAT 23% to będą mieli taniej.
Mogłeś napisać, że przedsiębiorców interesuje cena bez VAT, bo np. akcyzy i tak nie odliczą.

U nas niestety problemem nie jest VAT, a zawyżone marże na których zarabia pis. Ostatni konkurs skoków, a tam Orle, Orlen na
DRESIARZZ - > Ale przedsiębiorców nie, wiec jako czynnik inflacyjny interesuje cię be...

źródło: comment_1671877649gfPqyMnRTDLiL82DSL4V8c.jpg

Pobierz
Bo firmy kupują w cenie netto i to ta cena podnosi cenę wszystkich usług i produktów.


@janekplaskacz: #!$%@?, ale cena netto to nie jest cena bez podatków tylko cena bez vat () te zestawienia cen bez podatków to #!$%@? pod tezę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mlesz: dlaczego cena bez podatków? Jak pojadę na stację to płacę z podatkami i tylko ta cena mnie interesuje.

@dziczyznaa: ale przedsiębiorcy, czyli np. dostawca całej spożywki do twojego najbliższego supermarketu, płacą cenę netto, czyli finalnie jedzenie w sklepach będzie droższe
wiesz, że są więksi klienci, niż ty i twój lanos w gazie i oni odliczają vat? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Ogau: VAT tylko 8%, to byłaby cena netto, a nie bez podatków :) Tu masz podane ceny bez podatków, a nie netto :)
Przykład, tu benzyna bez podatku to 4,47 zł, realnie na stacji detalista zapłaci 6,62 zł, a przedsiębiorca po odliczeniu zawrotnych 8% zapłaci 6,13zł, a
@DRESIARZZ: ty zdajesz sobie sprawę co właśnie napisałeś?

"Dobrze, że nas jebią na cenie paliwa, bo teraz podwyższą vat, ale za to obniżą marżę, więc nie odczujemy podwyżki"

Moglibyśmy przez cały ten rok płacić mniej, a ty się cieszysz, że cię ruchali w dupę, bo teraz nie zobaczysz podwyżek xDDDD
ty zdajesz sobie sprawę co właśnie napisałeś?


@Ogau: A masz jakiś wpływ na cenę paliwa? Bo chyba nie. Jak mógłbyś? Niestety będziemy płacić ile nam monopolista narzuci i Twój płacz nic nie pomoże, więc nie wiem skąd te moglibyśmy :).

Jedyna nadzieja dla przedsiębiorców to podwyżka VAT, Obajtek w "wywiadzie" dla tvp jako wysłannik pis mówił, że po podwyżce VAT cena nie wzrośnie. Raczej liczy się to co mówi monopolista, a
Raczej liczy się to co mówi monopolista, a nie Twoje moglibyśmy...


@DRESIARZZ: ale co ma jedno do drugiego? Ja mówię o tym, co by było gdyby nas w dupę nie ruchali. Ty mówisz, że jest super, bo zaraz będziemy ruchani w dupę mniej ¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mlesz: no właśnie jestem ciekawy w jaki sposób Skarb Państwa, zawłaści sobie te nadmiarowe zyski, bo nie wierzę, że będą chcieli podzielić się tymi zyskami z resztą akcjonariuszy w formie dywidendy. Nie wiem czy ewentualny nowy podatek mógłby działać wstecz (za zyski z roku 2022), jeżeli tak by było, to nasza bananowa #gielda całkowicie utraciłaby wiarygodność (zadawałem już to pytanie przy jednym ze znalezisk, ale nie uzyskałem odpowiedzi)