Wpis z mikrobloga

Dwa pasy ruchy, wolna droga, albo bardzo mało aut. Zawsze jeżdzę w takiej sytuacji lewym pasem, bo mi tak wygodnie, i nie tylko ja tak robię. Jak ktoś wyprzedzi to z prawej. Pytanie dlaczego tak hejtujecie takie zachowanie? xD Tylko racjonalne odpowiedzi.

#prawojazdy #ruchdrogowy
  • 13
@Glikol_Propylenowy: Nie rozpowszechniaj nieprawdy proszę ( ͡° ͜ʖ ͡°).

@tanie_wino: Jako że mamy w Polsce ruch prawostronny i odgórnie prawnie nakazane jazdę skrajnie prawym pasem, niektórzy kierowcy mogą się przyczepić do twojego zachowania. Chyba że #!$%@? tak bardzo, że nikt inny Cię nie wyprzedza, wtedy jesteś czysty.
Ponadto jak co druga osoba będzie jechała prawym, a pozostałe lewym to ja #!$%@?ąc będę musiał robić #!$%@? slalom
@tanie_wino: a przejeżdżasz tez na czerwonym? Bo wtedy mniejszy ruch, nie musisz się spieszyć żeby zdążyć za innym autem. Jesteś debilem który nie zna przepisów albo twierdzi ze akurat tego przestrzegać nie trzeba. Mamy ruch prawostronny i tyle.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zolwik89: mam prawo jazdy dzięki temu nie piszę takich bzdur jak "lewy pas służy do wyprzedzania". Nie, nie służy jedynie do wyprzedzania. Kto was tego uczy?
@Krupier dobrze ekspercie, wam durnym wykopkom trzeba wszystko palcem pokazać i opisać szczegółowo. To jak skręcasz za 30 km to też jedziesz lewym pasem cały czas? Zresztą, nie odpisuj.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zolwik89: nie trzeba, ale trzeba być precyzyjnym. Bo potem się czyta właśnie coś takiego jak napisałeś czy inne "włączanie się do ruchu" przy wjeździe np. na autostradę.

Nie, wówczas pewnie nie będę jechał lewym pasem aczkolwiek to zależy od natężenia ruchu.