Wpis z mikrobloga

Sprzedawanie jako subskrypcji funkcji auta, które nie wymagają podtrzymania żadnej infrastruktury ani rozwoju jest trochę creepy. Szwab musi tam nieźle chichotać jak widzi takie rzeczy

A w przypadku czasu nieokreślonego jeszcze ta adnotacja, którą można interpretować praktycznie w dowolny sposób.

#motoryzacja #samochody #bmw #nwo
majk_emigrant - Sprzedawanie jako subskrypcji funkcji auta, które nie wymagają podtrz...

źródło: comment_1671781560FiRHMXJQ0qUEmIszXXcOOm.jpg

Pobierz
  • 117
ale nie widzisz różnicy między płaceniem w subskrypcji za coś, co faktycznie wymaga ciągłych nakładów ze strony producenta (utrzymanie serwerów itp.), a za coś, co w samochodzie fizycznie jest i nie wymaga żadnej zewnętrznej ingerencji?


@Majku_: fotele to wiadomo, ale jest jeszcze coś na granicy - subskrypcja na performance elektryków, gdzie fizycznie wszystko w pojeździe jest ale zwiększona moc negatywnie wpływa na żywotność komponentów a samochód/układ napędowy/bateria jest dalej na gwarancji
@majk_emigrant tak i nie. To nie jest obowiązkowe. Mozesz kupic samochód z tym wyposażeniem na stałe lub przycebulic i nie kupować ale korzystać z subskrypcji.

Założenia tego są takie, że każdy samochod bedzie taki sam co przyspieszy produkcje a i moze uzytkownik skorzysta a my zyskamy jeszcze hajs. Problem lezy w zagrywkach jak wyłączanie po odsprzedaży auta innemu januszowi. Jak jest możliwość zdalna dezaktywacja zakupionego wyposażenia to juz #!$%@?ństwo
"ale proszę pana to wszystko fizycznie jest w aucie, to za co ja mam płacić?


@gdyzgasnieswiatlo: Ma Pan płacić za to, że jest nam taniej i łatwiej wyprodukować jeden konkretny pojazd z full wyposażeniem niżeli rozbijanie produkcji na kilka modeli, bo Pan nie chce podgrzewanych foteli.

Więc jest nam taniej i szybciej, ale Pan zapłaci dodatkowo! Co Pan na to? Dobijamy deala? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zrezygnuje
@majk_emigrant: Fajnie jakby to się tak jakby do konta przypisywało, ze kupujesz podgrzewane fotele na stałe i jak zmieniasz fure to logujesz się na konto moje BMW czy coś takiego gdzie masz już suba na grzane fotele i nie trzeba drugi raz kupować
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@majk_emigrant: będą "cracki". Nie znam jeszcze systemu samochodowego, który nie został złamany. Na scenie raczej jest konkurs, kto to zrobi szybciej i lepiej (dla użytkownika i z mniejszą ilością przeróbek). Ogólnie teraz wszędzie są certyfikaty w systemach samochodowych jeśli chodzi o takie rzeczy. Jak nie uda się złamać funkcji sprawdzających to będą podmieniać certyfikaty i stawiać swoje serwery. W sumie to już się dzieje od dobrych 8 lat.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Fajnie jakby to się tak jakby do konta przypisywało, ze kupujesz podgrzewane fotele na stałe i jak zmieniasz fure to logujesz się na konto moje BMW czy coś takiego gdzie masz już suba na grzane fotele i nie trzeba drugi raz kupować

@rorzek: przestań im podpowiadać. Subskrypcję na dane online rozumiem, na funkcje wbudowanie - nie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Jeśli masz klucze i wiedzę co na jakich bitach jest zapisane to możesz zmienić wszystko co chcesz.


@pietryna123: to nie 2003, takie rzeczy są realizowane kluczami asymetrycznymi

@Fitoplankton: i tak i nie. Każdy klucz idzie podmienić w bardziej lub mniej karkołomny sposób. Siedzę mocno w branży i uwierz mi, że jak przy pewnym systemie ręce rozłożyli to pewien developer dostał 20k eur i klucze się znalazły. Druga sprawa to klucze
Widocznie to opcja dla osób ktore potrafią liczyć.

to taniej mi zapłacić 4*80*3 niż 3000zl w opcji posiadania tego na stałe xD


@skarpetyodyna: Potrafią liczyć to producenci, na takich ludzi jak ty. Klienci zapłacą za coś co zostało zamontowane w ich samochodzie, na stałe, w cenie pojazdu. A potem będą się cieszyć że mogą jeszcze płacić drugi raz za używanie tego i jeszcze gadać na około że zrobili dobry interes.