Wpis z mikrobloga

Wyobraźcie sobie, że istnieją ludzie, którzy uważają Balcerowicza za ekonomicznego guru, podczas gdy jego zasługi można podsumować w dwóch punktach:

1. Wyprzedanie majątku narodowego za bezcen.
2. Skazanie milionów Polaków na wielopokoleniową biedę jego bezmyślną walką z inflacją.

#antykapitalizm #bekazprawakow #bekazlibka #bekazkonfederacji #bekazkuca
throwaway2137 - Wyobraźcie sobie, że istnieją ludzie, którzy uważają Balcerowicza za ...

źródło: comment_1671780279g3hfsJJyFdwVpwzkiOxX8g.jpg

Pobierz
  • 157
@throwaway2137: neuropejskie pociotki się tu pultają ile moga, bo obrażasz ich Boga neoliberalizmu. To nie dziwne, bo zazwyczaj sami są jakimiś menadżerami, funkcyjnymi w korpo i kolaboracja przynosi im wymierne zyski. Wystarczy tez spojrzeć na różne ukazujące się na wykopie memy atakujące "głupich robolów" i inne osoby z ludu. Jak się wyjdzie z wykopu to ci przeciętni ludzie powiedzą co sądzą o Balcerku, białego kołnierzyka z identyfikatorem zachodniego korpo na szyi
@Lorenzo_Sicario: Okrutne dyrdymały opowiadasz.

stoczniami

Uważasz, że za PRL-u stocznie były dobrze zarządzane? Jaki produkowaliśmy tonaż plus na jakich technologiach? Bo na moje, to nie mogliśmy nawet próbować konkurować z wydajnymi zachodnimi stoczniami.

fabrykami butów/ubrań


No nie mogę xD Jakiej jakości były produkowane ubrania za PRL-u? Bo mam takie dziwne wrażenie, że były to skrajne szmaty, a ktoś kto dostał Wranglery od ciotki z USA był królem na osiedlu. Ani to
Wyjaśnisz mi sensowność utrzymywania jakiejkolwiek produkcji (prócz strategicznej) przez państwo jako takie?


@dr3vil: odpowiem za te amebe bo wiem co powie, "żeby ludzie mieli pracę" xD

Takie myślenie pokutuje właśnie w pokoleniu co tęskni za prlem. Wtedy nie musiałeś się przejmować przyziemnymi rzeczami. Tu sie postawi osiedle, obok fabryke żeby ludzie mieli blisko i jeździć codziennie produkować smród bez względu czy twoja praca ma sens. Przynajmniej masz się gdzie podziać.
@Celinka95: "No nie mogę xD Jakiej jakości były produkowane ubrania za PRL-u? Bo mam takie dziwne wrażenie, że były to skrajne szmaty, a ktoś kto dostał Wranglery od ciotki z USA był królem na osiedlu. Ani to było tanie ani porządne."

Np. normalne czarne skórzane buty. Nie rób z branży odzieżowej technologii atomowej. Myślisz że w latach 90 w europie każdy sobie najki z Usa zamawiał? A o jakości nawet nic
@Lorenzo_Sicario: @Celinka95: akurat odziezowka to wlasnie dobry przyklad wlasnie przez to ze nie wymaga technologi - od lat 60 jest to produkcja po jak najmniejszych kosztach super tania sila robocza - koszty pracy w Azji nawet w latach 90 byly znacznie nizsze niz nawet u nas. Dzis w Chinach skonczyla sie najwieksza bieda i przenosza produkcje do innych krajow najczesciej Afryki Zachodniej. Nie da sie wiecznie konkurowac z Bangladeszem i
Rozumiem, nasze browary były niesmaczne


@Lorenzo_Sicario: Dokładnie tak. Jako że pół mojej rodziny pracowało bądź pracuje w Tyskich Browarach Książęcych (przy czym matula jako przewodnik do teraz, a reszta rodziny to emerytura), to opowiadała mi, że nie było kompletnie żadne kontroli jakości. Stąd jak się kupowało piwo w sklepie (czy tam w budce, nie wiem jak to za PRL-u było) to trzeba było obrócić butelkę żeby zobaczyć czy w środku coś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Miniu30: a jest jakiś wykres na to, czy na szybko sobie wyliczył w głowie żeby w wywiadzie powiedzieć?

Swoją drogą cały artykuł jest o problemie, który pokazuje ten wykres, który krytykujesz. W Polsce mamy bardzo my udział pensji w PKB i to nie jest dobre dla obywateli
@captyn: akurat na nim jest od 2002 spadek pensji przez szereg lat wiec on jest kompletnie z dupy na pierwszy rzut oka. Udzial zarobkow w PKB spadl od 95 roku o niecale 9% i jednym z glownych powodow jest to ze czesto w takich opracowaniach JDG ktorych mamy z 3 miliony liczone sa jako dochod firm.